Opravená Machoňova pasáž v Pardubicích ožije na konci léta 2012

Pardubice 30. listopadu (ČTK) – Machoňova pasáž v centru Pardubic by se po opravách měla otevřít na konci léta roku 2012. Už nyní město jedná s možnými nájemci. Do pasáže by se mělo přesunou info centrum, vzniknout tam má i kavárna s výstavním prostorem. Novinářům to řekl náměstek primátorky Martin Bílek (SPP).

Machoňova pasáž v Pardubicích, zdroj: Wikipedie
"Pasáž by se měla otevřít ke konci příštího léta a to tak, aby byly rozsvícené všechny výlohy a všechny prostory pronajaté a funkční. Nyní probíhají jednání s případnými nájemci,"
řekl Bílek.

Pasáž vznikla podle návrhu architekta Ladislava Machoně ve 20. letech minulého století. Od 60. let si město zadalo několik architektonických studií, ale žádná z nich se neuplatnila. V roce 1995 Pardubice vypsaly novou soutěž a teprve na počátku letošního roku se začalo s opravami. Rekonstrukce probíhá ve dvou etapách a měla by stát přibližně 150 milionů korun bez DPH.

Projekt se od roku 1995 postupně měnil, protože v centru Pardubic vznikly nové prodejní prostory, obchodní centra Grand a Afi Palace. V přízemí pasáže budou obchody, nahoře kanceláře. Nové křídlo nabídne byty a do suterénu pasáže se vrátí restaurace, která tam kdysi byla a později ji nahradil sklad civilní obrany.

Zakázku na opravu Machoňovy pasáže ale nyní prošetřuje policie. Audit odhalil mnoho chyb Městského rozvojového fondu, který zakázku zadával.

Související články:

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*