Objekt byl postaven jako dočasný pavilon k výstavě MAXXI muzea "RE-cyklovat: strategie pro architekturu, město a planetu", která v muzeu probíhá do 29. dubna 2012.
místo: Řím, Itálie
zadavatel: MAXXI, Museo nazionale della arti des XXI secolo
návrh: Franceso Apuzzo, Jan Liesegang a Samuel dias de Carvalho, Christian Gothner, Olga Maria Hungar a Leonard Borger
foto: archiv autorů
raumlaborberlin postavil na pozemku muzea MAXXI v Římě pavilon "Officina Rome", který je celý z recyklovaných materiálů. Samostatně stojící konstrukci tvoří odpadové materiály, jako jsou staré lahve, barely od nafty, dřevěné rámy oken a použité dveře od aut. Stánek byl postaven během týdenního workshopu, kterého se zúčastnilo 24 studentů vysokých škol z celé Itálie. K projektu se přistupovalo jako k trojrozměrné koláži. Koncepce recyklace je zvenku čitelná na čelní fasádě, která je díky mnoha starým dřevěným rámům oken a dveří transparentní. Z hlavního pravoúhlého objemu vystupuje zaoblená kuchyně postavená z použitých skleněných lahví zalitých v betonu. Dispozice pavilonu navrženého pro konání různých workshopů, rozhovorů a debat o experimentálních stavebních praktikách, alternativních životních konceptech a recyklovaném designu, je jednoduchá, s centrálním otevřených prostorem. Kolekcí rámů otvorových výplní proniká dovnitř hojnost světla. Barevný strop je vyroben ze starých barelů a je vizuálně nejpoutavější částí prostoru. Za hlavní místností je malá ložnice v oktogonálním objemu postaveném z použitých dveří od aut.
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,