(ČTK) – Vystavovat průkazy energetické náročnosti budovy (PENB) pro staré stavby je podle Asociace realitních kanceláří ČR nesmyslné, tato povinnost by se měla vztahovat na budovy mladší deseti let. ČTK to řekl generální sekretář asociace Jan Borůvka."Za nejzávažnější výhradu vůči novele zákona o hospodaření s energií účinné od 1. ledna letošního roku považujeme povinnost pro majitele nemovitostí zpracovávat takzvaný energetický štítek i pro starší budovy," poznamenal Borůvka. Dodal, že chápe legislativní opatření, která mají snižovat energetickou náročnost budov.
Asociace navrhuje inspirovat se v některých jiných zemích EU, kde podobná nařízení také platí. "Povinnost zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy, jehož hodnoty se promítnou do takzvaného energetického štítku, by tak mohla platit jen pro budovy do stanoveného stáří, například deset let. Na všechny starší budovy by se pak tato povinnost nevztahovala," navrhuje asociace sdružující české realitní kanceláře.
Energetické štítky jsou od 1. ledna povinné pro všechny nové budovy či při přestavbách a prodejích bytů. Zajistit je mají stavitelé, vlastníci budov nebo společenství vlastníků. V případě pronájmů částí budov má nová povinnost platit od roku 2016. Již existující budovy mají získávat štítky postupně od roku 2015 do roku 2019, a to v termínech podle zákonem určené plochy.
Děkuji za perfektní popisky pod fotografiemi. Zatím se všechny články o trati soustřeďují na stavbu estakády. , Estakáda je sice…
Petr Tak to záleží na samotném prodejci a výrobci oken, jaké bude mít stanovené dodací lhůty. Protože jemu dodá skla…
Tu technickou pomoc při zakládání první řady je fakt skvělá možnost využít. Ono to zase nestojí nijak moc a není…
Heluz je v podstatě dost populární značka výrobce stavebního materiálu v Česku, hlavně jsou známí svými dobrými izolačními vlastnostmi. Úplně…
Pochybuji, že si dnes ještě někdo dobrovolně vybere dvojsklo...