Administrativní budova Green Point - Mozartova v Praze 5

Administrativní budova Green Point - Mozartova v Praze 5

(14. 3. 2012) Green Point na křížení ulic Plzeňské a Mozartovy má být další certifikovanou zelenou stavbou v metropoli. Návrh ateliéru AHK architekti zahrnuje například atrium do výše budovy s denním světlem a střešní zelenou terasu. Stavba by tak měla být hotová do léta 2014.

 
 
 
 

Administrativní budova Green Point - Mozartova v Praze 5

Green Point na křížení ulic Plzeňské a Mozartovy má být další certifikovanou zelenou stavbou v metropoli. Návrh ateliéru AHK architekti zahrnuje například atrium do výše budovy s denním světlem a střešní zelenou terasu. Stavba by tak měla být hotová do léta 2014.


Impact-Corti chce postavit kanceláře na pražském Andělu

Praha 14. března (ČTK) - Realitní firma Impact-Corti chce letos na podzim na pražském Andělu zahájit výstavbu centra Green Point. Osmipodlažní budova budova s téměř 7000 metry čtverečními kanceláří má stát zhruba 400 milionů korun, řekl dnešnímu vydání E15 šéf představenstva firmy Jürg Zwahlen.

Green Point na křížení ulic Plzeňské a Mozartovy má být další certifikovanou zelenou stavbou v metropoli. Návrh ateliéru AHK architekti zahrnuje například atrium do výše budovy s denním světlem a střešní zelenou terasu. Stavební povolení by měl podle Zwahlena projekt získat v květnu. "Vzhledem k tomu, že budova není moc velká, věřím, že se nám podaří během šesti měsíců najít nájemce alespoň na 3000 čtverečních metrů. Zahájení výstavby na podzim tak vidím jako reálné," řekl E15 Zwahlen. Stavba by tak měla být hotová do léta 2014.

Developer chystá projekt spolu s americkým investorem Hampshire Investments & Development, s nímž už spolupracoval například na designovém hotelu Mosaic House, bytovém domě V Horách a dalších rezidenčních projektech.

Anděl na Smíchově patří k nejatraktivnějším kancelářským lokalitám v Praze. Ke konci loňského roku bylo v Praze 5 prázdných jen necelých sedm procent kanceláří ve srovnání s pražským průměrem 12 procent.

Podle sdružení poradenských firem Prague Research Forum bylo v Praze ke konci loňska 2,8 milionu metrů čtverečních kanceláří, z nichž zhruba 336 tisíc bylo volných. Letos se očekává dokončení až 110.000 metrů čtverečních nových kanceláří na Pankráci, v Karlíně či v Holešovicích.
vizualizace: zdroj atelier AHK
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz