Administrativní budova Hollého 6

Administrativní budova Hollého 6

Žilina

(23. 11. 2021) GAŽO architekti

   
 
 
 
 

Administrativní budova Hollého 6

Lokalita patří k nejlepším v Žilině – nachází se v blízkosti městského centra, autobusového nádraží a železniční stanice. Od začátku nám bylo jasné, že novostavba si zaslouží nadstandardní architektonické řešení. Navrhli jsme reprezentativní objekt, jehož výška a objem respektuje měřítko a zástavbu místa. Výraz fasády určuje rastr z béžových lícových cihel a jeden typ okna. Důraz jsme kladli na proporce domu, materiály, barevnost a také na zpracování detailů.


Budova má pět nadzemních podlaží, u nejvyššího je velká terasa. Nabízí dobře osvětlené variabilní prostory, které se mohou větrat otvíravými okny. Kromě toho je tu také klimatizace. Světlá výška místností je tři metry, mezi kancelářemi je kvalitní akustická izolace. Střechu jsme navrhli jako zelenou, využili jsme na ní vsakovací systémy pro dešťovou vodu. U budovy jsme vysázeli vzrostlé stromy.

Autorská zpráva

Investor: developerská společnost Reinoo
Autoři: Peter Gažo, Milan Dubec
Dodavatel: Reinoo a.s.
Plocha kanceláří: 1900 m2, 41 parkovacích míst
Velikost typického podlaží: 406 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.2194498
18.7408001
Administrativní budova Hollého 6

Administrativní budova Hollého 6
Žilina

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 11. 2021 20:02:55. Re: Administrativní budova Hollého 6. Jitka

 
 
 
 

24. 11. 2021 20:02:55. Re: Administrativní budova Hollého 6. Jitka

  86 lidí v jedné místnosti, u stolů loket na lokti, žádné odkládací plochy, společný hluk, společné pachy, společné viry, možná i dohady o teplotu v kanceláři - to je pracoviště za trest. Jestli existuje práce, na kterou stačí mít jen jeden malý stůl, tak je možné ji dělat odkudkoliv.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz