Administrativní budova Hollého 6

Administrativní budova Hollého 6

Žilina

(23. 11. 2021) GAŽO architekti

   
 
 
 
 

Administrativní budova Hollého 6

Lokalita patří k nejlepším v Žilině – nachází se v blízkosti městského centra, autobusového nádraží a železniční stanice. Od začátku nám bylo jasné, že novostavba si zaslouží nadstandardní architektonické řešení. Navrhli jsme reprezentativní objekt, jehož výška a objem respektuje měřítko a zástavbu místa. Výraz fasády určuje rastr z béžových lícových cihel a jeden typ okna. Důraz jsme kladli na proporce domu, materiály, barevnost a také na zpracování detailů.


Budova má pět nadzemních podlaží, u nejvyššího je velká terasa. Nabízí dobře osvětlené variabilní prostory, které se mohou větrat otvíravými okny. Kromě toho je tu také klimatizace. Světlá výška místností je tři metry, mezi kancelářemi je kvalitní akustická izolace. Střechu jsme navrhli jako zelenou, využili jsme na ní vsakovací systémy pro dešťovou vodu. U budovy jsme vysázeli vzrostlé stromy.

Autorská zpráva

Investor: developerská společnost Reinoo
Autoři: Peter Gažo, Milan Dubec
Dodavatel: Reinoo a.s.
Plocha kanceláří: 1900 m2, 41 parkovacích míst
Velikost typického podlaží: 406 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.2194498
18.7408001
Administrativní budova Hollého 6

Administrativní budova Hollého 6
Žilina

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 11. 2021 20:02:55. Re: Administrativní budova Hollého 6. Jitka

 
 
 
 

24. 11. 2021 20:02:55. Re: Administrativní budova Hollého 6. Jitka

  86 lidí v jedné místnosti, u stolů loket na lokti, žádné odkládací plochy, společný hluk, společné pachy, společné viry, možná i dohady o teplotu v kanceláři - to je pracoviště za trest. Jestli existuje práce, na kterou stačí mít jen jeden malý stůl, tak je možné ji dělat odkudkoliv.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz