Administrativní budova Partizánske

Administrativní budova Partizánske

Partizánske

(14. 9. 2021) Pavel Horák, Katarína Geburová

   
 
 
 
 

Administrativní budova Partizánske

Pro firemní sídlo společnosti, jejíž činností je zpracování dřeva a výroba palivového dřeva, byl výběr materiálu stavby jednoznačný. Dřevo je integrální součástí firemní identity. Návrh sídla této firmy proto pracuje se dřevem v různých podobách v interiéru i exteriéru. Administrativní budova se měla stát především zdravým a atraktivním pracovním prostředím.

 
Řešení stavby na rovinatém pozemku vycházelo z požadavků a potřeb investora. V přízemí jsou pracoviště většiny zaměstnanců a kuchyňka propojená s terasou. V patře se nachází zasedací místnost, kancelář vedení, archiv a malá místnost s terasou, která slouží k ubytování vedení v případě potřeby. Hygienické a technické zázemí budovy jsme umístili při zadní fasádě. Přes obě podlaží prochází stěna z pohledového betonu, která má nosnou i akumulační funkci. Zároveň je také prezentační plochou hlavního výrobního produktu firmy – palivového dřeva, které je tu umístěno v gabionových koších. Centrálním bodem budovy jsou kamna umístěná v jejím středu, což je další odkaz k zaměření firmy.

Hlavním konstrukčním materiálem je kombinace liniových konstrukčních prvků a lepených dřevěných panelů Novatop, které tvoří v interiérech pohledovou plochu. Součástí nosné konstrukce je i betonová stěna ve středu dispozice. Na fasádě je obklad z lamel červeného smrku a prosklené plochy.
 
Zdrojem vytápění je tepelné čerpadlo. Exteriérové stínění prosklených ploch chrání budovu před přehříváním. Zároveň se pro letní měsíce počítá s dochlazováním kanálovou klimatizací. Většina technologií budovy je umístěna na střeše, která je porostlá extenzivní zelení.

Autorská zpráva
Foto: Milan Hutera


Dodavatel: DAK, s.r.o., Domesi Slovensko, s.r.o.
Užitná plocha: 260 m2
Zastavěná plocha: 156,9 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
48.6284930
18.3768911
Administrativní budova Partizánske

Administrativní budova Partizánske
Partizánske

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz