Administrativní objekt Florentinum

Administrativní objekt Florentinum

(20. 3. 2012) Administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou vyroste mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí na místě komplexu bývalé České typografie (Rudého Práva), jehož demolice byla v únoru úspěšně dokončena. Bude největším administrativním komplexem v Praze i v ČR realizovaným v jedné etapě. Architektem projektu je Cigler Marani Architects.

 
 
 
 

Administrativní objekt Florentinum

Administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou vyroste mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí na místě komplexu bývalé České typografie (Rudého Práva), jehož demolice byla v únoru úspěšně dokončena. Bude největším administrativním komplexem v Praze i v ČR realizovaným v jedné etapě. Architektem projektu je Cigler Marani Architects.


Florentinum získalo stavební povolení

19. března 2012, Praha: Investiční skupina Penta získala pro svůj kancelářský projekt Florentinum na Praze 1 právoplatné stavební povolení a začíná s jeho výstavbou.
„Stavební práce budou zahájeny v přímé návaznosti na dokončení demoličních prací, tj. v druhé polovině března 2012. Plné zprovoznění budovy je plánováno na přelom třetího a čtvrtého čtvrtletí 2013. Postupujeme tak v souladu s naším původním harmonogramem,“ řekl Petr Palička, ředitel české realitní divize Penty.

Administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou vyroste mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí na místě komplexu bývalé České typografie (Rudého Práva), jehož demolice byla v únoru úspěšně dokončena. Bude největším administrativním komplexem v Praze i v ČR realizovaným v jedné etapě. Penta, jež projekt koupila v lednu 2010, do něj celkem investuje až 200 milionů eur.

Projekt největší samostatně stojící kancelářské budovy v České republice má od září 2011 prestižní certifikaci „zelené budovy“ LEED GOLD. Získal vysoké hodnocení zejména za vynikající dopravní dostupnost městskou hromadnou dopravou, vytvoření nových městských prostor (náměstí a zahrady), úspory v energetické náročnosti a efektivní využití materiálů a minimalizaci odpadů při stavbě a během provozu budovy. Florentinum tak bude po dokončení výstavby podle navrženého projektu od Cigler Marani Architects oceněno certifikátem LEED GOLD pro realizované budovy.

Informace o projektu:
– Florentinum je prvním developerským projektem investiční skupiny Penta v Česku (na Slovensku již vlastní 11 realitních projektů)
– Penta do projektu investuje celkem až 200 milionů eur
– dokončení celé budovy je plánováno na 4. čtvrtletí 2013
– Penta získala komplex budov České typografie (bývalého Rudého práva) od rakouské společnosti S+B CEE Beteiligungsverwaltungs v lednu 2010
– na jeho místě plánuje vybudovat největší administrativní budovu v Praze – Florentinum
– nabídne 49 tisíc m2 hrubé plochy kanceláří
na 9 podlažích – s naprostou efektivitou a flexibilitou dělení jednotlivých dispozic
– doplňkové obchodní plochy na 7,5 tisících m2 s komplexní skladbou služeb pro každodenní život (supermarket, drogerie, lékárna, restaurace, kavárny, klientská centra, show roomy)
– veřejné prostory na nádvoří (piazze) o velikosti 3 tisíce m2
a v obnovené historické Desfourské zahradě
s plochou 2 tisíce m2
– projekt získal předcertifikaci LEED Gold
– architektem projektu je Cigler Marani Architects
www.florentinum.cz
tisková zpráva

Související články:
Projekt Florenc 21.11.2011
První realitní projekt Penty v České republice 26.1.2010
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz