Administrativní objekt Florentinum

Administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou vyroste mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí na místě komplexu bývalé České typografie (Rudého Práva), jehož demolice byla v únoru úspěšně dokončena. Bude největším administrativním komplexem v Praze i v ČR realizovaným v jedné etapě. Architektem projektu je Cigler Marani Architects.


Florentinum získalo stavební povolení

19. března 2012, Praha: Investiční skupina Penta získala pro svůj kancelářský projekt Florentinum na Praze 1 právoplatné stavební povolení a začíná s jeho výstavbou.
„Stavební práce budou zahájeny v přímé návaznosti na dokončení demoličních prací, tj. v druhé polovině března 2012. Plné zprovoznění budovy je plánováno na přelom třetího a čtvrtého čtvrtletí 2013. Postupujeme tak v souladu s naším původním harmonogramem,“ řekl Petr Palička, ředitel české realitní divize Penty.

Administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou vyroste mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí na místě komplexu bývalé České typografie (Rudého Práva), jehož demolice byla v únoru úspěšně dokončena. Bude největším administrativním komplexem v Praze i v ČR realizovaným v jedné etapě. Penta, jež projekt koupila v lednu 2010, do něj celkem investuje až 200 milionů eur.

Projekt největší samostatně stojící kancelářské budovy v České republice má od září 2011 prestižní certifikaci „zelené budovy“ LEED GOLD. Získal vysoké hodnocení zejména za vynikající dopravní dostupnost městskou hromadnou dopravou, vytvoření nových městských prostor (náměstí a zahrady), úspory v energetické náročnosti a efektivní využití materiálů a minimalizaci odpadů při stavbě a během provozu budovy. Florentinum tak bude po dokončení výstavby podle navrženého projektu od Cigler Marani Architects oceněno certifikátem LEED GOLD pro realizované budovy.

Informace o projektu:
– Florentinum je prvním developerským projektem investiční skupiny Penta v Česku (na Slovensku již vlastní 11 realitních projektů)
– Penta do projektu investuje celkem až 200 milionů eur
– dokončení celé budovy je plánováno na 4. čtvrtletí 2013
– Penta získala komplex budov České typografie (bývalého Rudého práva) od rakouské společnosti S+B CEE Beteiligungsverwaltungs v lednu 2010
– na jeho místě plánuje vybudovat největší administrativní budovu v Praze – Florentinum
– nabídne 49 tisíc m2 hrubé plochy kanceláří
na 9 podlažích – s naprostou efektivitou a flexibilitou dělení jednotlivých dispozic
– doplňkové obchodní plochy na 7,5 tisících m2 s komplexní skladbou služeb pro každodenní život (supermarket, drogerie, lékárna, restaurace, kavárny, klientská centra, show roomy)
– veřejné prostory na nádvoří (piazze) o velikosti 3 tisíce m2
a v obnovené historické Desfourské zahradě
s plochou 2 tisíce m2
– projekt získal předcertifikaci LEED Gold
– architektem projektu je Cigler Marani Architects
www.florentinum.cz
tisková zpráva

Související články:
Projekt Florenc 21.11.2011
První realitní projekt Penty v České republice 26.1.2010
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*