Adnan Alagic, Bojan Kanlic, Amila Hrustic: Festina lente - most v Sarajevu

Adnan Alagic, Bojan Kanlic, Amila Hrustic: Festina lente - most v Sarajevu

(22. 1. 2013) Most navrhli tři mladí umělci: Amila Hrustic, Bojan Kanlic a Adnan Alagic, kteří studují na Akademii umění. Financován byl městem. Festina Lente je ocelový most se skleněným zábradlím a aluminiovou pochozí vrstvou. Délka 38 m a šířka čtyři až sedm metrů.

 
 
 
 

Adnan Alagic, Bojan Kanlic, Amila Hrustic: Festina lente - most v Sarajevu

Most navrhli tři mladí umělci: Amila Hrustic, Bojan Kanlic a Adnan Alagic, kteří studují na Akademii umění. Financován byl městem. Festina Lente je ocelový most se skleněným zábradlím a aluminiovou pochozí vrstvou. Délka 38 m a šířka čtyři až sedm metrů.autor: Adnan Alagic, Bojan Kanlic, Amila Hrustic
soutěž: 2007 – 1. místo
realizace: slavnostně otevřen v srpnu 2012
foto: archív autorů

Hlavní ideou návrhu lávky pro pěší bylo sjednotit světské a duchovní a zlepšit rovnováhu mezi levou a pravou stranou. Přejít po mostě přináší jedinečný zážitek díky zvláštní konstrukci mostu. Pohledům se otevírá protější strana, chodec se připraví na jiný rozměr, probouzející spiritualitu. Ocel, hliníkové desky a skleněné zábradlí jsou materiály vhodné pro technické řešení mostu v kontextu Sarajeva a už se vlastně stávají pro město symbolické. Rozpětím 38 metrů most vizuálně kontrastuje s okolím a nabízí místo, kde se lze potkávat a vzájemně na sebe působit.

návrh

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz