Řadové domy ve Zruči

Řadové domy ve Zruči

Zruč u Plzně

(14. 11. 2017) Zábran - Nová architekti

   
 
 
 
 

Řadové domy ve Zruči

Parcela, na které původně stál větší rodinný dům, se nachází v obci Zruč u hlavní silnice. Navrhli jsme zde pět řadových domů tak, aby zahrady byly orientovány na jih a do silnice nepůsobila hmotně řada domů, ale pouze jejich bok. Zároveň je tím dosaženo částečné hlukové odclonění dopravy ze silnice. Každá zahrada má samostatný přístup z jihu. Parkování je mimo dům na severu.
Hmoty domů jsme tvarovali tak, aby bylo dosaženo co největšího soukromí jejich majitelů a zároveň dostatečného osvětlení prostorů a jejich propojení s venkovním prostředím. Střešní terasy se rozšiřují směrem do zahrady, pultové střechy jsou navrženy tak, aby eliminovaly stínění do atria vedlejšího domu. Tvary střech celé sestavě udávají rytmus.
V přízemí se nachází vstupní hala, velký obytný prostor, WC, komora a sklad, ten má vlastní vstup a může sloužit jako pracovna nebo další pokoj. Součástí přízemí je krytá terasa. Sklad zahradních potřeb je řešen samostatně na konci zahrady. V podkroví jsou dva pokoje, ložnice a koupelna. Všechny tyto místnosti jsou prosklené do střešní terasy. Dále je zde chodba a komora. Přízemí řadových domů je omítnuté a opatřené tmavým šedým nátěrem, patro je opláštěné impregnovanými svislými smrkovými prkny.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.8084886
13.4213736
Řadové domy ve Zruči

Řadové domy ve Zruči
Zruč u Plzně

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz