Řadový rodinný dům

Řadový rodinný dům

Praha - Jinonice

(8. 4. 2019) Jan Roháč

   
 
 
 
 

Řadový rodinný dům

Stavba je součástí souboru malých řadových domků z roku 1930. Šířka parcel je pět metrů, hloubka původních domků 7,2 m. V původním stavu domky již téměř nejsou. Provedené úpravy okolních domků zahrnují přístavby, půdní vestavby a s tím související změny tvaru střechy dále úpravy otvorů včetně členění a barvy okenních rámů.

Protože se jedná o řadovou zástavbu, byla hmota domu určena parametry sousedních staveb. Návrh tedy spočíval pouze v upřesnění proporcí a řešení detailů. Zejména projektu základního detailu osazení oken na konstrukci. Okno má šířku parcely a konstrukční výšku podlaží, osazeno bylo zvenku. Není vloženo do otvoru. Toto okno se opakuje dvakrát na každé fasádě. Barva okenních rámů původní zástavby je bílá, bílá jsou proto i okna novostavby. Rozsah prosklení byl určen jednoduchým parametrem, a to maximalizací prosklení obou průčelí.  Nosnou konstrukcí domu je ocelový skelet.

Dispoziční uspořádání: Hlavní vstup je ze severovýchodu, od komunikace je fasáda oddělena malou předzahrádkou. Půdorys přízemí je jeden otevřený prostor s funkcemi vstupního prostoru, jídelny, kuchyně a obývacího pokoje. Z obývacího pokoje se vstupuje na zahradu. V přízemní je stavebně oddělena koupelna s WC. Do 2. NP vede přímočaré jednoramenné schodiště. Ve 2. NP jsou dvě samostatné ložnice a WC s umývadlem. Terasa navazuje na severní ložnici.
Suterén není přímo propojen s nadzemním podlažím – do pokoje v suterénu se vstupuje ze zahrady. 

Autorská zpráva
Foto: Ester Havlová


Užitná plocha: 92 m² + terasa 8 m2
Obestavěný prostor: 355 m³
Plocha pozemku: 112 m²
Zastavěná plocha pozemku: 57 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz