Aktualizace územního plánu Brna

Aktualizace územního plánu Brna

(5. 2. 2014) Aktuální územní plán Brna je starý 20 let. S upraveným návrhem včetně vyhodnocení vlivů na udržitelný rozvoj území se mohou lidé do 11. února seznámit v budově magistrátu v Kounicově ulici. Do tohoto data k němu mohou také posílat připomínky a námitky.

 
 
 
 

Aktualizace územního plánu Brna

Aktuální územní plán Brna je starý 20 let. S upraveným návrhem včetně vyhodnocení vlivů na udržitelný rozvoj území se mohou lidé do 11. února seznámit v budově magistrátu v Kounicově ulici. Do tohoto data k němu mohou také posílat připomínky a námitky.


Lidé v Brně diskutovali na magistrátu o změnách územního plánu

(ČTK) - Více než tři hodiny trvala včera veřejná diskuse k aktualizaci územního plánu Brna. Podle mluvčího magistrátu Pavla Žáry se město bude připomínkami zabývat, ale byly tak různorodé, že zatím nelze říci, co lidem nejvíce vadí.

O změnách přišlo na brněnskou radnici se zástupci odboru územního plánování a rozvoje jednat asi 300 občanů. Někteří se dotazovali obecně na dopravu, index podlažních ploch či ekologii, jiní se zajímali o konkrétní území v městských částech. Od začátku ledna přijal magistrát k aktualizaci od obyvatel téměř tisíc připomínek a námitek.

"Připomínkami a námitkami se budeme zabývat, jakmile je roztřídíme. Snažili jsme se je uspořádat do nějakých oblastí, ale jsou tak různorodé, že zatím nelze být příliš konkrétní, co lidem nejvíce vadí," řekl Žára.

Lidé se v diskusi několikrát ohrazovali proti změně indexu podlažních ploch. Jeho zvýšení v různých lokalitách umožní stavět několikapatrové domy v místech, kde jsou jen rodinné domky. Jedna z obyvatelek si stěžovala, že v okolí přírodní památky Holásecká jezera má vzniknout sídliště. Upozorňovala na to, že by kvůli tomu mohla utrpět příroda.

Bývalý zastupitel Brna Martin Prchal se ohradil proti vzniku ústředního hřbitova ve čtvrti Soběšice. "Hřbitov by vznikl na louce a má nabídnout až 20.000 pohřebních míst. V Soběšicích žije 2000 lidí, to je velký nepoměr," řekl Prchal. Podle něj se tím znehodnotí investice lidí do rodinných domů. "Lidé udělali svou největší investici v životě, vzali si hypotéky a výstavbou hřbitova ztratí jejich dům částečně hodnotu. Vyvstává tak otázka, zda budou chtít být nadále Brňany, když se k nim Brno tak chová," uvedl. Podle něj by stačila debata a kompromis v podobě menšího hřbitova.

Další diskutující Matěj Holan řekl, že aktualizace územního plánu je nepřehledná a lidé v tom mají zmatek. Podle něj se ani magistrát řádně nevypořádává s připomínkami občanů. "V Ekologickém institutu Veronica se může každý podepsat na arch. Pokud získáme 200 podpisů, uplatníme námitku, kterou se magistrát musí zabývat," vyzval k aktivitě přítomné Holan.

Námitky proti návrhu územního plánu mohou podat pouze vlastníci pozemků a staveb dotčených návrhem řešení, oprávněný investor nebo zástupce veřejnosti, což jsou například občanská sdružení.

Doplněno Stavbaweb:
ÚZEMNÍ PLÁN MĚSTA BRNA – KONCEPT

Související články: 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz