Altán v ornamentální zahradě

Altán v ornamentální zahradě

Botanická zahrada hl. m. Prahy, Trojská 800/196, Praha 7 – Troja

(16. 6. 2020) Michal Rosa

   
 
 
 
 

Altán v ornamentální zahradě

Dřevěný altán v Botanické zahradě stojí na křižovatce cest. Jeho orientace vychází z napojení na pěší trasy, pracuje s výhledy do krajiny. Pro maximální propojení s okolím byla navržena zelená střecha.
Hlavní část altánu tvoří místnost, která ve všední dny slouží pro výuku a prezentaci, o víkendech jako čajovna. Dvě stěny jsou prosklené a nabízí výhled do zahrady. Na tuto místnost volně navazuje prostor s malým barem pro přípravu čaje. K baru přiléhá malý sklad. U vstupu do objektu, který je bezbariérový, je umístěna toaleta pro personál a toaleta pro imobilní.
Masivní sloupy mezi okny tvoří spolu s kleštinami rámovou konstrukci, která je základem nosné konstrukce altánu. Tyto konstrukční „rámy“ jsou barevně odlišeny od ostatních dřevěných prvků stavby a jejich přiznání v interiéru i exteriéru je základním architektonickým motivem stavby.
Součástí altánu je dvouúrovňová krytá terasa pro venkovní posezení umístěné na jižní straně altánu. Ochoz, který lemuje altán při západní fasádě, navazuje na jednu z pěšin a nabízí pohled na dunu pod altánem.
Autorská zpráva
Foto: petrkostal.cz


 
Autor: ROSA Architekt – Ing. arch. Michal Rosa, Ing. arch. Martina Rosová
Celková zastavěná plocha včetně teras 154,4 m2; užitná plocha 73,75 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz