Altán v ornamentální zahradě

Dřevěný altán v Botanické zahradě stojí na křižovatce cest. Jeho orientace vychází z napojení na pěší trasy, pracuje s výhledy do krajiny. Pro maximální propojení s okolím byla navržena zelená střecha.
Hlavní část altánu tvoří místnost, která ve všední dny slouží pro výuku a prezentaci, o víkendech jako čajovna. Dvě stěny jsou prosklené a nabízí výhled do zahrady. Na tuto místnost volně navazuje prostor s malým barem pro přípravu čaje. K baru přiléhá malý sklad. U vstupu do objektu, který je bezbariérový, je umístěna toaleta pro personál a toaleta pro imobilní.
Masivní sloupy mezi okny tvoří spolu s kleštinami rámovou konstrukci, která je základem nosné konstrukce altánu. Tyto konstrukční „rámy“ jsou barevně odlišeny od ostatních dřevěných prvků stavby a jejich přiznání v interiéru i exteriéru je základním architektonickým motivem stavby.
Součástí altánu je dvouúrovňová krytá terasa pro venkovní posezení umístěné na jižní straně altánu. Ochoz, který lemuje altán při západní fasádě, navazuje na jednu z pěšin a nabízí pohled na dunu pod altánem.
Autorská zpráva
Foto: petrkostal.cz


 
Autor: ROSA Architekt – Ing. arch. Michal Rosa, Ing. arch. Martina Rosová
Celková zastavěná plocha včetně teras 154,4 m2; užitná plocha 73,75 m2

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*