Anagram architects: Administrativní budova pro SAHRDC

Anagram architects: Administrativní budova pro SAHRDC

(2. 5. 2012) Kancelářská budova SAHRDC (south asian human right documentation centre) nevládní organizace za lidská práva v Novém Dillí v Indii.

 
 
 
 

Anagram architects: Administrativní budova pro SAHRDC

Kancelářská budova SAHRDC (south asian human right documentation centre) nevládní organizace za lidská práva v Novém Dillí v Indii.Místo: Nové Dillí, Indie
Foto: archiv autorů


Anagram architects, architekti z Nového Dillí, navrhli kancelářskou budovu pro "Jihoasijské centrum pro dokumentaci lidských práv". Skupina požadovala interiér s efektivním prostorovým plánem a celkově rentabilní stavbu k provozování svých denních aktivit, které zahrnují i program stáží. Na malém pozemku o pouhých 50 m2 na rušném nároží bylo nutné odblokovat rušivé akustické a vizuální problémy spolu s přímým slunečním zářením, které dopadá na desetimetrovou boční stranu pozemku.
Tyto úvahy vedly k vystavění cihlové zdi, jakéhosi opevnění od ulice, jehož hmotnost je vylehčena soustavou otvorů a otvůrků. Fasádu tvoří opakující se krychlový modul pootáčených cihel; to zajišťuje přívod světla a vzduchu a vnuká obraz jihoasijského stylu zastínění. Vzorec se skládá z šesti cihlových komponent ve standardních indikých rozměrech: 230mm x 115mm x 75mm. Horizontální zámek z naskládaných překryvů posilují konstrukci spolu s tenkým betonovým trámkem v dutině bez cihel.

pohled na uliční fasádu detail cihelných vzorců schodiště


detail cihelných vzorců


situace


půdorys 1NPpůdorys typického patrařezy


cihelné skladby


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz