Anagram architects: Administrativní budova pro SAHRDC

Anagram architects: Administrativní budova pro SAHRDC

(2. 5. 2012) Kancelářská budova SAHRDC (south asian human right documentation centre) nevládní organizace za lidská práva v Novém Dillí v Indii.

 
 
 
 

Anagram architects: Administrativní budova pro SAHRDC

Kancelářská budova SAHRDC (south asian human right documentation centre) nevládní organizace za lidská práva v Novém Dillí v Indii.Místo: Nové Dillí, Indie
Foto: archiv autorů


Anagram architects, architekti z Nového Dillí, navrhli kancelářskou budovu pro "Jihoasijské centrum pro dokumentaci lidských práv". Skupina požadovala interiér s efektivním prostorovým plánem a celkově rentabilní stavbu k provozování svých denních aktivit, které zahrnují i program stáží. Na malém pozemku o pouhých 50 m2 na rušném nároží bylo nutné odblokovat rušivé akustické a vizuální problémy spolu s přímým slunečním zářením, které dopadá na desetimetrovou boční stranu pozemku.
Tyto úvahy vedly k vystavění cihlové zdi, jakéhosi opevnění od ulice, jehož hmotnost je vylehčena soustavou otvorů a otvůrků. Fasádu tvoří opakující se krychlový modul pootáčených cihel; to zajišťuje přívod světla a vzduchu a vnuká obraz jihoasijského stylu zastínění. Vzorec se skládá z šesti cihlových komponent ve standardních indikých rozměrech: 230mm x 115mm x 75mm. Horizontální zámek z naskládaných překryvů posilují konstrukci spolu s tenkým betonovým trámkem v dutině bez cihel.

pohled na uliční fasádu detail cihelných vzorců schodiště


detail cihelných vzorců


situace


půdorys 1NPpůdorys typického patrařezy


cihelné skladby


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz