Anketa k obchodnímu domu Banco (dříve Uran) v České Lípě

Anketa k obchodnímu domu Banco (dříve Uran) v České Lípě

(21. 3. 2012) ČKA v loňském roce poslala na MK ČR návrh na prohlášení obchodního domu Uran v České Lípě kulturní památkou. Stavba na seznam nemovitého kulturního dědictví sice zatím zapsána nebyla, ale odborná veřejnost bojuje o záchranu objektu navrženého Emilem Přikrylem dál.

 
 
 
 

Anketa k obchodnímu domu Banco (dříve Uran) v České Lípě

ČKA v loňském roce poslala na MK ČR návrh na prohlášení obchodního domu Uran v České Lípě kulturní památkou. Stavba na seznam nemovitého kulturního dědictví sice zatím zapsána nebyla, ale odborná veřejnost bojuje o záchranu objektu navrženého Emilem Přikrylem dál.

Zájemci se mohou zúčastnit ANKETY, která možná rozhodování města o demolici domu ovlivní - zde.

Banco (bývalý Uran)  - zdroj obr.: Městské noviny Česká Lípa 3/2012

Obchodní dům Banco, dříve Uran, v samém centru České Lípy zřejmě nahradí velká nákupní galerie. Autorem současné podoby objektu je architekt Emil Přikryl. Česká komora architektů zaslala Ministerstvu kultury ČR návrh na prohlášení obchodního domu Banco (dříve URAN) za kulturní památku. Architekti označili za největší přednosti stavby její urbanistické začlenění do struktury města, kompozici jednotlivých průčelí s originálním keramickým obkladem nebo konstruktivisticky laděné obslužné rampy. Tento návrh byl však zamítnut.
Společnost CS Property Private, která ve spolupráci s vlastníkem objektu připravila návrh nové nákupní galerie na místě současného obchodního domu, informovala prostřednictvím svého zástupce Tomáše Honsnejmana, že se již v roce 2008 začala zabývat několika variantami revitalizace objektu. Jednou z možností byla i rekonstrukce a modernizace stávajícího objektu na moderní nákupní zařízení. Objekt však dle jejich názoru neodpovídá podmínkám dnešního trhu, zvláště pak požadavkům nájemců – především kvůli nedostatečné konstrukční výšce.
Vizualizace návrhu nové nákupní galerie jsou k dispozici v Městském informačním centru v České Lípě je od 1. 3. 2012.

Vizualizace nové nákupní galerie v České Lípě. Autor: CS Property private Vizualizace nové nákupní galerie v České Lípě. Autor: CS Property private

zdroj: ČKA, doplněno Stavbaweb

Související články:

ČKA zaslala návrh na prohlášení obchodního domu Uran v České Lípě kulturní památkou 1.6.2011

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz