Aoydesign: cukrárna v Japonsku

Aoydesign: cukrárna v Japonsku

(26. 2. 2013) Malá cukrárna s vlastní výrobou se nalézá v tiché rezidenční čtvrti města Komatsu v Japonsku.

 
 
 
 

Aoydesign: cukrárna v Japonsku

Malá cukrárna s vlastní výrobou se nalézá v tiché rezidenční čtvrti města Komatsu v Japonsku.Dortíky s výhledem na oblohu
Obchod s cukrovinkami v Japonsku


Místo: Komatsu, Japonsko
Architekti: aoydesign
Autoři: Shigeo Aoyama, Yukiko Sumitani
Stavitel: Support Plus
Plocha: 39 m2
Realizace: 2012
Foto: archiv aoydesign

V obchodě si koupíte typické rolády. Kuchyň pro výrobu zákusků je za obchodem, v němž mohou zákazníci také posedět a jíst. Budova je navržená jako přístavba ke stávajícímu rodinnému domu, jako marginální přídavek malých rozměrů k průčelí. Vpředu skutečně velmi malý obchod, vzadu kuchyně - a plán byl hotov.

Lidé nacházejí potěšení v návštěvě i tohoto velmi malého prostoru, jak ti, kdo v blízkosti pracují, nebo ti, kdo jen šli kolem, se stanou vděčnými zákazníky. Rozšíření obchůdku je ve vertikálním směru, je totiž třeba za hustého sněžení zabránit padání sněhu na sousední pozemek.

Sklon střechy směrem k přední a zadní části domu je vyvozen z potřeby dostat světlo do středu interiéru. To umožňují vysoká okna umístěná nad sebou v šikmém sklonu stropu. Různé výšky stropu dodávají prostoru zajímavý výraz. Nadsvětlík mezi obchodem a kuchyní a vysoké okno spolupůsobí při pohledech vzhůru - od práce v kuchyni. Ukáže se nebe. Nebe a obchod v jednom jediném pohledu. Pocit hloubky celé stavby. Skoro až dozadu za budovu.
Odvodnění žlaby tu není k dispozici a aby se předešlo poškození od padajícího sněhu, má vnější stěna obklad z asfaltových šindelů. Ty také dodávají jemnou strukturu volné a viditelné stěně, která se stane ikonou ve špatně přehledné obytné čtvrti.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz