arch group: Sleepbox- mobilní hotelový pokoj

arch group: Sleepbox- mobilní hotelový pokoj

(7. 2. 2013) Hodiny ztraceného času a stres v tranzitních prostorech během cestování by se brzy mohly usnadnit díky novému konceptu mobilní hotelové místnosti  'sleepbox'.

 
 
 
 

arch group: Sleepbox- mobilní hotelový pokoj

Hodiny ztraceného času a stres v tranzitních prostorech během cestování by se brzy mohly usnadnit díky novému konceptu mobilní hotelové místnosti  'sleepbox'.

První prototyp z letiště
MDF s jasanovou dýhou Zadní strana boxu s číselnou identifikací

Ruská kancelář arch group vysvětluje a prosazuje svůj koncept takto:
Jednotky pro krátkodobé přespání jsou ideální pro jakékoliv místo, kde lidé mohou pocítit potřebu odpočinku bez toho, aby se štvali - tedy na letištích, dálničních odpočivadlech, veletržních a obchodních centrech, či dokonce kdekoliv venku, pokud to počasí dovolí. Se svými čtyřmi metry čtverečními se intalace vejde prakticky kamkoliv a okamžitě se stane přidanou funkcí. Vděčí za to modulárnímu charakteru a schopnosti přizpůsobit se.

Každá autonomní místnost obsahuje skoro tentýž komfort jako doma: postel, skládací stolek, vestavěný budík a domácí telefon, wifi router, LED osvětlení, trezor, dotykovou televizní obrazovku, tónovaná okna, automatický platební systém a elektrické zásuvky. Boxy mohou být z MDF, plechu nebo sklolaminátu a mohou mít od jednoho do tří lůžek. První prototyp byl instalován na letišti Šemetěvo v Moskvě a jeho úspěch byl obrovský. Nyní se pracuje na komercializaci konceptu s cílem rozšířit ho po celém světě. Může nabídnout bezpečné místo, kde lze zanechat bez obav své věci nebo si odpočinout před tím, než vyrazíte na další dlouhou cestu.

sleepbox_01
dvoulůžkový interiér Pohled shora
Osvětlení a okna poskytují dostatek světla, nastavitelné rolety zajišťují soukromí Detail zásuvky, která nevystupuje z kompaktní plochy
zabudovaná postel a skladovací prostory

První prototyp z letiště

Alternativní sleepboxy s různou fasádou a možnostmi zařízení onteriéru

Alternativní sleepboxy s různou fasádou a možnostmi zařízení onteriéru

První hotel se sleepboxy je u stanice metra Tverskaja v Moskvě. Jednotlivé boxy jsou tu rozmístěny na ploše 800 m2 v celkem čtyřech podlažích. V přízemí je recepce, digitální interaktivní informační zóna (s mapami a iPady), lobby a soukromé úložné skříňky. Na každém patře jsou společné toalety a sprchy v oddělených boxech, které se nacházejí uprostřed podlaží a jsou adjustovány tak, aby zůstala zachována zvláštní estetika projektu.

chodba s "pokoji"
interaktivní informační zóna řada jednotek ve shodném designu

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz