Architecture by Collective terrain: Bytový dům No. 1

Architecture by Collective terrain: Bytový dům No. 1

(13. 5. 2013) Kamenný dům s pěti byty a dvěma obchody v Iránu

 
 
 
 

Architecture by Collective terrain: Bytový dům No. 1

Kamenný dům s pěti byty a dvěma obchody v Iránu

Architekti: Architecture by Collective Terrain
Místo: Mahallat, Iran
Klient: Ramin Mehdizadeh, Hossein Sohrabpoor, Mehdi Mehdizadeh
Plocha: 420 m2
Realizace: 2010
Foto: Omid KhodapanahiVětšina byznysu v Mahallatu je spojena s lámáním a zpracováním kamene, ale více než polovina kamene je vyřazena z obchodování kvůli neefektivní kamenické technice. Tento projekt převrací neefektivnost ve výhodu z hlediska ekonomie i životního prostředí. Vyřazený kámen je použit pro vnější a některé vnitřní zdi, a projekt tak vedl k rostoucímu zájmu místních stavitelů o recyklaci kamene.Pětipatrová stavba má dva maloobchodní prostory v přízemí a pět třípokojových bytů v patrech. Strohost hranolového objemu je vyrovnávána teplem přírodních materiálů. Malá okna jsou chráněna trojúhelníkovými kamennými výstupky, větší okna mají dřevěné okenice, což obyvatelům umožňuje regulovat množství světla a tepla pronikajícího dovnitř. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 3. 2020 14:57:18. Re: Architecture by Collective terrain: Bytový dům No. 1. renata vidisevska

 
 
 
 

4. 3. 2020 14:57:18. Re: Architecture by Collective terrain: Bytový dům No. 1. renata vidisevska

  Jsem jednotlivec nabízející mezinárodní půjčky. S kapitálem, který bude krátkodobě a dlouhodobě použit k poskytování půjček mezi jednotlivci v rozmezí 50 000 až 100 000 000 Kč pro všechny vážné lidi v reálné nouzi, je úroková sazba 2% ročně zdarma (VÁŠ VÝBĚR) ), půjčky na nemovitosti, investiční půjčky, půjčky na auta, osobní půjčky, prostředky na údržbu, které vám pomohou financovat váš proge a splácet své dluhy. Jsem připraven uspokojit své zákazníky nejpozději 72 hodin po obdržení žádosti.
Pro více informací nás prosím kontaktujte na: renatavidisevska@gmail.com


Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz