Architecture by Collective terrain: Bytový dům No. 1

Architecture by Collective terrain: Bytový dům No. 1

 
 
 
 

Architecture by Collective terrain: Bytový dům No. 1

Kamenný dům s pěti byty a dvěma obchody v Iránu

Architekti: Architecture by Collective Terrain
Místo: Mahallat, Iran
Klient: Ramin Mehdizadeh, Hossein Sohrabpoor, Mehdi Mehdizadeh
Plocha: 420 m2
Realizace: 2010
Foto: Omid KhodapanahiVětšina byznysu v Mahallatu je spojena s lámáním a zpracováním kamene, ale více než polovina kamene je vyřazena z obchodování kvůli neefektivní kamenické technice. Tento projekt převrací neefektivnost ve výhodu z hlediska ekonomie i životního prostředí. Vyřazený kámen je použit pro vnější a některé vnitřní zdi, a projekt tak vedl k rostoucímu zájmu místních stavitelů o recyklaci kamene.Pětipatrová stavba má dva maloobchodní prostory v přízemí a pět třípokojových bytů v patrech. Strohost hranolového objemu je vyrovnávána teplem přírodních materiálů. Malá okna jsou chráněna trojúhelníkovými kamennými výstupky, větší okna mají dřevěné okenice, což obyvatelům umožňuje regulovat množství světla a tepla pronikajícího dovnitř. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.