Architekti na jedné lodi 2012 — Světový den architektury

Architekti na jedné lodi 2012 — Světový den architektury

(27. 9. 2012) Na první říjnové pondělí (letos 1. 10. 2012) každoročně připadá Světový den architektury, vyhlašovaný Mezinárodním svazem architektů (UIA). Jde o druhý ročník akce pravidelného neformálního setkávání architektů, letos spolupořádané Českou komorou architektů.

 
 
 
 

Architekti na jedné lodi 2012 — Světový den architektury

Na první říjnové pondělí (letos 1. 10. 2012) každoročně připadá Světový den architektury, vyhlašovaný Mezinárodním svazem architektů (UIA). Jde o druhý ročník akce pravidelného neformálního setkávání architektů, letos spolupořádané Českou komorou architektů.Večer je věnován všem architektům, studentům a milovníkům architektury i samotných architektů – a spojuje několik zajímavých (a výjimečných) událostí:

14:00 KÁVA S NOVINÁŘI - tiskový servis ČKA
17:00 začátek neformálního setkání
18:00 KAM PLUJE KOMORA - informace z první ruky
zakončení DNE ARCHITEKTURY o.s. KRUH
zahájení akademického roku ARCHIP
19:00 DJ'S Markéta Lisá (Midi Lidi) a Johana Švarcová (Kazety)

výstava: PŘEHLÍDKA DIPLOMOVÝCH PRACÍ ČKA 2012

Akce proběhne v pondělí 1. 10. 2012 na lodi galerie (A)Void Floating na Rašínově nábřeží v oblasti Výtoně v Praze 2 (mezi železničním mostem a divadelní lodí bratří Formanů). Loď je zakotvená, nepopluje, přijít a odejít se dá průběžně kdykoliv. Jednotlivé součásti programu se konají přímo na lodi a přilehlé náplavce, v exteriéru – dobře se oblečte.

Jste srdečně zváni – přijďte podpořit architekty, architekturu a otevřenou diskuzi o ní!

S pověřením předsedy komory
Petr Janda, MgA. Ing. arch.
předseda pracovní skupiny Propagace architektury ČKA
www.petrjanda.com

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 2. 2020 11:04:39

Re: Re: Pankrác.

Je nyní 6141.

18. 2. 2020 22:08:26

Re: Žaloba ombudsmanky kvůli Šantovce Tower

Druhá největší městská památková rezervace Olomouc má pro svoji ochranu vyhlášené ochranné pásmo, které ale nic nechrání - chybí v něm totiž výrok... Magistrátní památkáři si tak flexibilně vymýšlejí podmínky ochrany či neochrany jak se jim zamane a jak kdo přitlačí. A nemohou si to vynachválit: v památkově identickém území sem tam zamítnou nadstavbu rodinného domu a sem tam „pustí“ 22 patrový mrakodrap, jak je vidět. Dovolím si prognózu: dojemná shoda mezi špičkami už několikáté olomoucké politické garnitury a úředníky magistrátu už prošla mnohokrát ohněm, a je na ni 100% spolehnutí. Jen pro připomenutí: 3-letá nečinnost magistrátu při soudem nařízené nápravě zrušené části územního plánu a při nevyhlášení dílčí stavební uzávěry, kladné stanovisko šéfky magistrátních památkářů (na třetí pokus) poté co ho 2x zrušil nadřízený orgán. A abych nezapomněla na „zásluhy“ jednoho z největších malých mužů Olomouce – ministra kultury Staňka, který tak dlouho odkládal jednoznačné rozhodnutí svého ministerstva k této cause, až ho pro jistotu raději vůbec nestihl udělat. Nebojte. Klapne to, A když bude nejhůř, pan Křeček není paní Šabatová. Šantovka Tower bude! A protože žijeme v právní státě, který garantuje rovnost šancí a předvídatelnost práva, po Šantovka Tower začnou v prstenci ochranného pásma kolem Městské památkové rezervace vyrůstat další a další a hanácké mrakodrápky. Magistrát totiž už nebude moci otočit na obrtlíku a další stavby nepovolit. Protože precedent je precedent, tak proč toho nevyužít? Byty v oblacích, z jejichž oken se při nedělním vepřo-zelo-knedlo a lahváči budete moci dívat na barokní skvosty hluboko pod vámi…No řekněte: kdo to má? Myslíte, že bude o zájemce nouze? A město Olomouc konečně prolomí svoji provinciálnost, konečně prorazí a stane se urbanistickou raritou Evropy. Ne kvůli už dávnou okoukanému historickému jádru, ale kvůli náhrdelníků „Nabob“ Towerů kolem něj.

18. 2. 2020 13:03:55

Re: Chata u jezera

siuper

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz