Architektonická a projekční kancelář HELIKA vyhlašuje 6. ročník studentské soutěže

Architektonická a projekční kancelář HELIKA vyhlašuje 6. ročník studentské soutěže

(13. 5. 2014) Studenti budou mít za úkol zpracovat návrh sportovně rekreační zóny města Lovosice

 
 
 
 

Architektonická a projekční kancelář HELIKA vyhlašuje 6. ročník studentské soutěže

Studenti budou mít za úkol zpracovat návrh sportovně rekreační zóny města Lovosice


Porotu 6. ročníku soutěže tvoří nezávislý architekt Ing. arch. Karel Thér, starostka města Lovosice Bc. Lenka Lízlová a Ing. arch. Pavlína Pospíšilová ze společnosti HELIKA. První místo v soutěži bude oceněno 30 000 Kč, druhé 20 000 Kč a třetí nejlepší návrh získá 10 000 Kč. Soutěžit mohou vysokoškolští studenti architektonických oborů. Uzávěrka dodání soutěžních návrhů je do 30. září 2014. 

„Letošní zadání soutěže předpokládá architektonicko-urbanistické ztvárnění. Daná oblast nabízí širokou škálu využití, která budou mít návaznost na život v blízkém centru města Lovosic. Území se nachází v záplavové oblasti, proto je možné koncipovat návrh jako částečně mobilní, aby se jeho části mohly v případě povodní rozebrat a odvézt. Věřím, že studentům poskytujeme prostor pro variabilní využití oblasti, která může zahrnovat sportoviště, parkové úpravy, divadelní scénu, místa pro dětské aktivity, klidová zákoutí a mnoho dalších možností,“ říká Ing. arch. Pavlína Pospíšilová z architektonické a projekční kanceláře HELIKA.

Doplněno Stavbaweb:

6. ročník architektonické soutěže HELIKA pro vysokoškolské studenty architektonických oborů na architektonicko-urbanistický návrh sportovně rekreační zóny města Lovosice.

Předmětem soutěže je architektonicko-urbanistický návrh sportovně rekreační zóny města Lovosice. Území se nachází na levém břehu Labe, v záplavové oblasti, v bezprostřední blízkosti centra Lovosic. Napojení rekreační zóny na historickou část města nese velký potenciál a mělo by být leitmotivem urbanistického řešení. Rekreační zóna obsáhne různá sportoviště s nezbytným zázemím, relaxační klidové zóny, prostor pro dětské aktivity, parkové úpravy.

Více informací: www.helika.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz