Architektonická a projekční kancelář HELIKA vyhlašuje 6. ročník studentské soutěže

Studenti budou mít za úkol zpracovat návrh sportovně rekreační zóny města Lovosice


Porotu 6. ročníku soutěže tvoří nezávislý architekt Ing. arch. Karel Thér, starostka města Lovosice Bc. Lenka Lízlová a Ing. arch. Pavlína Pospíšilová ze společnosti HELIKA. První místo v soutěži bude oceněno 30 000 Kč, druhé 20 000 Kč a třetí nejlepší návrh získá 10 000 Kč. Soutěžit mohou vysokoškolští studenti architektonických oborů. Uzávěrka dodání soutěžních návrhů je do 30. září 2014. 

„Letošní zadání soutěže předpokládá architektonicko-urbanistické ztvárnění. Daná oblast nabízí širokou škálu využití, která budou mít návaznost na život v blízkém centru města Lovosic. Území se nachází v záplavové oblasti, proto je možné koncipovat návrh jako částečně mobilní, aby se jeho části mohly v případě povodní rozebrat a odvézt. Věřím, že studentům poskytujeme prostor pro variabilní využití oblasti, která může zahrnovat sportoviště, parkové úpravy, divadelní scénu, místa pro dětské aktivity, klidová zákoutí a mnoho dalších možností,“ říká Ing. arch. Pavlína Pospíšilová z architektonické a projekční kanceláře HELIKA.

Doplněno Stavbaweb:

6. ročník architektonické soutěže HELIKA pro vysokoškolské studenty architektonických oborů na architektonicko-urbanistický návrh sportovně rekreační zóny města Lovosice.

Předmětem soutěže je architektonicko-urbanistický návrh sportovně rekreační zóny města Lovosice. Území se nachází na levém břehu Labe, v záplavové oblasti, v bezprostřední blízkosti centra Lovosic. Napojení rekreační zóny na historickou část města nese velký potenciál a mělo by být leitmotivem urbanistického řešení. Rekreační zóna obsáhne různá sportoviště s nezbytným zázemím, relaxační klidové zóny, prostor pro dětské aktivity, parkové úpravy.

Více informací: www.helika.cz

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*