Architektura jako trvalá změna?

Architektura jako trvalá změna?

(26. 10. 2021) Přednáška maďarského teoretika a historika architektury Ákose Moravánszkyho proběhne 4. listopadu v CAMPu

   
 
 
 
 

Architektura jako trvalá změna?

Na pozvání spolku Kruh vystoupí v Praze v první podzimní přednášce letošního cyklu maďarský architekt, teoretik a historik architektury Ákos Moravánszky. Přednáška na téma „Architektura jako trvalá změna?“ se uskuteční ve čtvrtek 4. listopadu od 19.30 v Centru architektury a městského plánování – CAMP. Vstupenky je možné zakoupit v síti GoOut.

Maďarský teoretik a historik architektury Ákos Moravánszky vystoupil v Kruhu poprvé v roce 2014 s přednáškou o atmosférách a zachycení okamžiku v současné švýcarské architektuře. V letošní přednášce se bude věnovat trvalým a dočasným změnám v současné architektuře, cirkulaci stavebních materiálů a bude si pokládat otázku, zda můžeme mluvit o metamorfóze jako o „esenci“ architektury.

„Přednáška Ákose Moravánszkého patřila k těm nejlepším, které jsme v Kruhu za posledních 20 let slyšeli. I letošní přednáška přinese inspirativní náhled na aktuální problémy v architektuře a dotkne se mimo jiné míry přizpůsobivosti architektury na současné rychlé změny ve společnosti,“ dodává k přednášce zakladatelka spolku Kruh Marcela Steinbachová.

Ákos Moravánszky absolvoval studium architektury na Technické univerzitě v Budapešti a dějiny umění a památkovou péči na Technické univerzitě ve Vídni. Zajímá se o historii architektury východní a střední Evropy 19. a 20. století a o současnou architekturu. Věnuje se výzkumné a publikační činnosti. Mimo jiné byl šéfredaktorem časopisu Maďarské unie architektů „Magyar Épitömüvészet“, vědeckým pracovníkem na Zentralinstitut für Kunstgeschichte v Mnichově, hostujícím profesorem na Massachusetts Institute of Technology (Cambridge, Massachusetts). Publikoval ve švýcarském architektonickém časopisu Werk, Bauen + Wohnen a působí v redakční radě časopisu tec21. Je titulárním profesorem teorie architektury na ETH v Curychu.

Přednáška Ákose Moravánszkého se uskuteční ve čtvrtek 4. listopadu od 19h30 v Centru architektury a městského plánování – CAMP a proběhne podle aktuálně platných covidových opatření. Vstupné na akci lze zakoupit v síti GoOut

Přednášky jsou připravované v souladu s mimořádnými a ochrannými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR. Program může být změněn podle aktuálních nařízení vlády ČR či zahraničních vlád a jejich opatření.

Více informací najdete na www.kruh.info

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz