ArtGen Office Gallery

ArtGen Office Gallery

(20. 10. 2015) s přispěním Knaufu

   
 
 
 
 

ArtGen Office Gallery

Komplex administrativních budov ArtGen Office Gallery (známý rovněž jako Argentinská hvězda), který vyrostl na Praze 7 v Holešovicích, žije svým vlastním, na kancelářskou budovu nezvyklým životem. ArtGen jsou dvě jedinečné budovy postavené na spojnici ulic Argentinská, Tusarova a Jateční. Jsou propojené náměstíčkem se zelení a interaktivní galerií pod širým nebem, kde se každý rád projde, posadí na kávu a bude obdivovat venkovní sochařskou expozici. Zatímco desetipatrová budova Art upoutá na sebe oblými tvary, Gen budova má přísně pravidelný obdélníkový tvar. Na první pohled zaujme umělecké pojetí celého komplexu, neboť prostory administrativního centra jsou oživeny výstavami, koncerty, módními přehlídkami či netradičními prezentacemi současných českých i zahraničních umělců.

ArtGen je prvním projektem budoucí nové tváře moderních Holešovic. Bezprostřední lokalita Bubny je přímo předurčena pro nové rozvojové rezidenční a obchodní projekty. Po svém dokončení se tato oblast stane moderním centrem administrativy, obchodů, služeb a bydlení severní části rozšířeného centra hlavního města Prahy. Obě budovy nabízejí přibližně 23 000 m2 kancelářských a 2500 m2 obchodních prostor. Zatímco budova A má certifikát LEED úrovně GOLD, budova B úrovně SILVER. Argentinská hvězda, to je ovšem také symbol kvalitně odvedené sádrokartonářské rutiny s precizně provedenými detaily, samozřejmě s přispěním materiálů Knauf.

Použité materiály Knauf
Těžiště sádrokartonových prací se odehrálo v centrálních částech objektů, kde byly realizovány instalační šachty pro všechny druhy rozvodů. Najdeme zde rovněž výtahové šachty, schodiště, elektrorozvaděče, sociální zařízení nebo kuchyňky. Právě u výtahových šachet se uplatnily tvrzené akustické desky Knauf Diamant, které zajišťují nadstandardní akustický komfort potřebný pro špičkovou klasifikaci tohoto moderního komplexu.

Připomeňme, že desky Knauf Diamant představují v suché výstavbě ten nejvyšší možný standard. Kombinují totiž ty nejlepší vlastnosti sádrokartonových a sádrovláknitých desek. Desky jsou na povrchu skutečně velmi tvrdé, a proto jsou daleko méně náchylné na poškození, než desky standardní. Konkrétně desky Diamant mají dokladovanou tvrdost podle Brinela 30, což je hodnota srovnatelná s běžnými zdicími materiály, respektive omítkami. Navíc pevnost stěn z Diamantu (měřeno v tlaku = 10 MPa) je trojnásobná ve srovnání se stěnou postavenou například z pórobetonu srovnatelné tloušťky. Rovněž akustické a protipožární vlastnosti desek Diamant jsou nadstandardní. Vzduchová neprůzvučnost dosahuje běžně hodnoty přes 60 dB.

Kromě desek Knauf Diamant také klasika RED
Určité zpestření od klasických svislých konstrukcí přináší šikmá část vnitřního opláštění obvodového pláště budov, na kterou byly použity desky Knauf Red. Jedná se o desky vhodné pro použití v interiérových prostorech s relativní vlhkostí menší než 65 % při 20 °C s požadovanou požární odolností, případně jako materiál vhodný pro opláštění a ochranu vnitřních konstrukcí před požárem.

Z pohledu suché výstavby najdeme v komplexu zajímavé napojení příček mezi obvodovým pláštěm a železobetonovými sloupy, tzv. „žiletky“. Především z akustických důvodů, pro zajištění nadstandardní vzduchové neprůzvučnosti, zde byly použity příčky s ocelovým plechem z obou stran, přičemž zmíněné opláštění bylo vytvořeno deskami Knauf Red tl. 15 mm.

Komplex administrativních budov ArtGen Office Gallery patří svým pojetím, architektonickým řešením, ale i řemeslným zpracováním a pochopitelně i výběrem použitých materiálů k současné špičce pražské architektury.

ArtGen Office Gallery
Místo stavby: Praha 7, Holešovice
Investor: PPF Real Estate
Generální projektant: CMC architects, a. s.
Generální dodavatel stavby: Syner, s. r. o.
Dodavatel materiálu: Woodcote CZ, a. s.
Realizátor KNAUF: Syner, s. r. o., středisko SDK

Materiály KNAUF:
Knauf White – 31 000 m2
Knauf Diamant – 7500 m2
Knauf Green – 3500 m2
Knauf Red – 2000 m2

Foto: Tomáš Knot a archiv Knauf

podle podkladů společnosti Knauf

Publikováno v časopise Stavba č. 3/2015, str. 62-63

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Mladoboleslavská 949

190 00 Praha 9-Kbely

Telefon +420 272 110 112

info@knauf.cz

http://www.knauf.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz