aspa: Zahrada 9. dubna v Lisabonu

aspa: Zahrada 9. dubna v Lisabonu

(13. 9. 2011) Nový belveder v Zahradě 9. dubna, známé též jako Albertas, je obklopen řadou historických lisabonských budov. Poskytuje panoramatickou vyhlídku na řeku Tagus.

 
 
 
 

aspa: Zahrada 9. dubna v Lisabonu

Nový belveder v Zahradě 9. dubna, známé též jako Albertas, je obklopen řadou historických lisabonských budov. Poskytuje panoramatickou vyhlídku na řeku Tagus.
Tento objekt se objevuje jako mys uprostřed zeleného prostoru plného tradice, otevřeného směrem k řece a lodní dopravě. Jsou odtud úžasné výhledy na impozantní pravý břeh Tagusu. Bar/terasa je umístěn na střeše stávající budovy, která kotví výměnu úrovní mezi zahradou a níže položenou třídou 24. července (Avenida 24 de Julho).Jednopodlažní objekt má efemérní charakter díky svým lehkým materiálům; je transparentní, propustný a reflexní vůči svému okolí. Konstrukce baru není pro dosavadní vyhlídky žádnou překážkou a nabízí novou kvalitu.Architekt: aspa
Místo: Lisabon, Portugalsko
Projekt: José Maria Cumbre + Nuno Sousa Caetano
Spolupráce: Carolina Castro Freire
Plocha: 308,80 m2
Projekt a realizace: 2008-2010
Foto: FG + SG 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz