Aspira Business Centre

Aspira Business Centre

(11. 7. 2016) Nová administrativní budova v pražských Nových Butovicích.

   
 
 
 
 

Aspira Business Centre

Společnost Livesport, přední světový poskytovatel sportovních výsledků, dne 29. 6. 2016 slavnostně položila základní kámen budovy Aspira Business Centre. Kancelářské prostory o rozloze 18 000 metrů čtverečních v pražských Nových Butovicích plánuje dokončit v listopadu 2017.

Livesport zaznamenal od svého vzniku v roce 2006 na českém i celosvětovém trhu významný růst. To vedlo k rozhodnutí investovat v řádu stovek milionů korun do vlastních kancelářských prostor na Praze 13, kde má společnost nyní své sídlo. Nový projekt nabídne netradiční architektonické řešení i vysoký technický standard budovy. Aspira Business Centre splňuje také principy udržitelnosti a cílí na akreditaci BREEAM Excellent a LEED Gold.

„Železobetonový skelet budovy bude oděn do kvalitních přírodních materiálů s vysokou estetickou hodnotou jak zvenku, tak zevnitř. Projekt jsme pojali moderně, aby nenarušoval celkový dojem okolí a zároveň aby upoutal pozornost. Samozřejmě jsme brali zřetel i na příjemné pracovní prostředí,“ uvedl architekt Václav Hlaváček ze Studia Acht.

Aspira Business Centre bude mít celkem 10 nadzemních a 3 podzemní podlaží. Nabídne celkem 264 parkovacích míst včetně dobíjecích stanic pro elektromobily a zázemí pro cyklisty. Retailové atrium v přízemí poskytne prostory pro menší výstavy, ale i restauraci a konferenční sál až pro 100 hostů. Společnost Livesport obsadí v nové budově více než 6000 metrů čtverečních. Zbytek prostor – zhruba 12 000 metrů čtverečních – je k dispozici zájemcům o kancelářské prostory třídy A.

Společnost Livesport poskytuje rychlé sportovní zpravodajství. Technologická firma vyvíjí více než 60 internetových stránek, které měsíčně navštíví přes 60 miliónů uživatelů. Vlajkovou lodí Livesportu je síť webů FlashScore, světová jednička v oblasti poskytování nejrychlejších sportovních informací.
tisková zprávaZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz