Astrid Offices

Astrid Offices

(28. 2. 2023) Bogle Architects

   
 
 
 
 

Astrid Offices

Projekt představuje propojení blokové zástavby a multifunkčního developmentu s obchodním parterem. Umístěn je v rozsáhlém, původně industriálním bloku mezi ulicemi Argentinská, Osadní, Dělnická a U Průhonu. Komplex má uprostřed průchozí zelený prostor. Umístěním rezidencí do ulice U Průhonu a po okraji území a situováním administrativní budovy na jih do ulice Dělnická vznikla oáza klidu. Výhodou řešení je kvalita výhledů do vnitrobloku pro všechny rezidenty a elegantní městská zahrada. Toto řešení umožní další vývoj území s návazností na sousední parcely bez toho, aby se negativně ovlivňovaly.

 
V první etapě se budovala administrativní budova Astrid Offices umístěná do zástavby v ulici Dělnická. Její řešení vycházelo z charakteru typického holešovického bloku – tvoří ji dva mělké objekty propojené krčkem a zeleným atriem. Jižní část orientovaná do ulice má pět nadzemních podlaží, objekt umístěný ve vnitrobloku je o dvě podlaží nižší, aby navazoval na výšky rezidenční části a okolní zástavby.

V přízemí je podél Dělnické ulice celoprosklená fasáda obchodních jednotek, recepce a vstupního lobby, v zadní části směrem do vnitrobloku jsou kanceláře. Ve vyšších podlažích se nacházejí kanceláře rozdělené do dvou traktů spojených komunikačním jádrem, ve kterém jsou výtahy, schodiště a hygienické zázemí. Objekt má dvě podzemní podlaží s garážemi, sklady a technickým vybavením. Střecha této části je zakryta zeminou pro výsadbu zeleně. Na střeše jsou umístěny části vzduchotechniky a dieselagregát; technologie zakrývá lehká zástěna z kovových lamel. Části střech jsou osazeny extenzivními rostlinami.

Fasády obou částí budovy jsou od 2. NP řešeny jako kombinace kontaktního zateplovacího systému a rastrové prosklené fasády s hliníkovými sloupky. Uliční fasádu doplňují hliníkové stínící lamely. Prosklený obvodový plášť minimalizuje tepelné zisky a ztráty a zároveň průnik hluku z exteriéru do interiéru i v obráceném směru. Slunolamy na jižní fasádě odrážejí hluk z dopravy a eliminují malou část tepelných zisků během kritické doby mezi 15. a 18. hodinou. Na ustupujícím patře hlavní budovy je cihlový obklad, který jsme použili také na fasádě směrem do vnitrobloku a v atriu. Zábradlí je skleněné.

Oba suterény jsou konstrukčně řešené jako bílá vana, nadzemní část jako skeletový systém.

Autorská zpráva

Autor: Bogle Architects – Ian Bogle, Viktorie Součková
Investor: UBM Development Czechia s.r.o.
Dodavatel: ALGON, a.s.
Realizace: 2020


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a