Atelier 9.81: Krytý přechod pro chodce

Atelier 9.81: Krytý přechod pro chodce

(16. 11. 2011) Přechod pro chodce v centru města Tourcoing. Propojuje autobusové nádraží na jedné straně a tramvaje a metro na druhé, mezi Place du Doctor Roux a Place Charles et Albert Roussel.

 
 
 
 

Atelier 9.81: Krytý přechod pro chodce

Přechod pro chodce v centru města Tourcoing. Propojuje autobusové nádraží na jedné straně a tramvaje a metro na druhé, mezi Place du Doctor Roux a Place Charles et Albert Roussel.Místo Tourcoing, Francie
Architekti: Atelier 9.81
Realizace: 2010
Rozloha: 150 m2
Foto: Julien Lanoo

Intenzivní restrukturalizace historického centra Tourcoingu (severní Francie), která započala před několika lety, právě vrcholí. Všechny veřejné prostory, ulice a náměstí jsou zcela renovovány a brzy zde bude otevřeno velké obchodní centrum s multikinem. Součástí projektu přestavby centra města jsou také zastávky metra, tramvaje a autobusů. Projekt zastřešeného přechodu pro pěší přes centrum vznikl díky novému vztahu mezi druhy veřejné dopravy a vede mezi náměstími Doctor Roux a Charles et Albert Roussel.

Pěší přechod se hodí do řady městských domů téhož stylu, přičemž zabere místo jednoho z nich. Vizuálně se prosazuje červenooranžovou barvou na odhalených štítech a skleněnou retrofasádou, osvětlenou v noci.
Projekt pro prázdno spočívá ve vystavění baldachýnu, který je jakýmsi origami v městském měřítku. Kvalitní plechy z grafického Alucobondu jsou podporou pro orientační značení. Plech je rozvinutý v délce 20 metrů a šířce 4,5 metrů; objevuje se v něm množství složitých záhybů a výškových variací, což dodává jeho  ztvárnění jedinečnost.
Zastřešení je ukončeno nápadným sklonem, který označuje pěší přechod z konečné tramvaje a vstup do obchodního centra a do metra. Chodník přechodu je dlážděn šedou žulou, která je plánována stejně pro všechny veřejné prostory centra. 
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz