Atelier d13

Atelier d13

Šternberk, okres Olomouc

(23. 4. 2021) masparti

   
 
 
 
 

Atelier d13

Sdílený pracovní prostor v patře městského domu.


Středověké klenuté konírny v podhradí, nad nimi poválečné kanceláře okresního stavebního podniku s tanečním sálem, kde místní ještě pamatují besídky. Dům, toho času zapomenutý a prázdný, objevený krátce po založení ateliéru a společnými silami s fotografem a restaurátorem znovu postavený na všechny čtyři, a nejen pro nás čtyři. Postupně přibudou uživatelé další.

V křídle s tanečním sálem jsme pod linem objevili dubovou podlahu, očistili ji i celou dispozici od nánosů času a vestavěli tři nové pohyblivé dělicí konstrukce, které nás spojují: posuvné dveře do dílny, otočné dveře do kanceláře a průsvitnou skládací stěnu v kanceláři mezi pracovní místa a volný prostor pro focení. Snažili jsme se umožnit průchod světla všemi směry v původním rozsahu a z části tak ukázat velikost tanečního sálu, který byl postupně stavebním podnikem rozpříčkován až do míst, kde bývalo pódium. Po letech opět v interiéru úřaduje kružítko doplněné vůní šelaku, cvakáním závěrky a samozřejmě všech našich klávesnic...

Většinu materiálů a původních konstrukcí jsme využili včetně nalezených umyvadel a svítidel. Dům se následně i v dalších částech začal postupně za nevelkých nákladů zaplňovat, v tuto chvíli v něm sídlí městské organizace, podnikající osob i zájmové kroužky.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Loutocký


Autoři: Pavel Martinka, Ondřej Spusta; spolupráce Tomáš Loutocký, Petr Oliva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

 
 
 
 
49.7304416
17.2988946
Atelier d13

Atelier d13
Šternberk, okres Olomouc

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 4. 2021 11:21:28. Re: Atelier d13. Jitka

25. 4. 2021 22:37:09. Re: Atelier d13. PAVEL NOSEK

 
 
 
 

24. 4. 2021 11:21:28. Re: Atelier d13. Jitka

  Líbí se mi použití neprůhledných stěn jen do běžné výšky a čiré sklo mezi nimi a stropem. Můžete říct, jak je kotveno?

25. 4. 2021 22:37:09. Re: Atelier d13. PAVEL NOSEK

  ROZVODY TOPNÉ VODY POD RADIÁTORY JSOU STRAŠNÉ

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz