Atelier d13

Sdílený pracovní prostor v patře městského domu.

Středověké klenuté konírny v podhradí, nad nimi poválečné kanceláře okresního stavebního podniku s tanečním sálem, kde místní ještě pamatují besídky. Dům, toho času zapomenutý a prázdný, objevený krátce po založení ateliéru a společnými silami s fotografem a restaurátorem znovu postavený na všechny čtyři, a nejen pro nás čtyři. Postupně přibudou uživatelé další.

V křídle s tanečním sálem jsme pod linem objevili dubovou podlahu, očistili ji i celou dispozici od nánosů času a vestavěli tři nové pohyblivé dělicí konstrukce, které nás spojují: posuvné dveře do dílny, otočné dveře do kanceláře a průsvitnou skládací stěnu v kanceláři mezi pracovní místa a volný prostor pro focení. Snažili jsme se umožnit průchod světla všemi směry v původním rozsahu a z části tak ukázat velikost tanečního sálu, který byl postupně stavebním podnikem rozpříčkován až do míst, kde bývalo pódium. Po letech opět v interiéru úřaduje kružítko doplněné vůní šelaku, cvakáním závěrky a samozřejmě všech našich klávesnic…

Většinu materiálů a původních konstrukcí jsme využili včetně nalezených umyvadel a svítidel. Dům se následně i v dalších částech začal postupně za nevelkých nákladů zaplňovat, v tuto chvíli v něm sídlí městské organizace, podnikající osob i zájmové kroužky.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Loutocký


Autoři: Pavel Martinka, Ondřej Spusta; spolupráce Tomáš Loutocký, Petr Oliva

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    ROZVODY TOPNÉ VODY POD RADIÁTORY JSOU STRAŠNÉ

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Líbí se mi použití neprůhledných stěn jen do běžné výšky a čiré sklo mezi nimi a stropem. Můžete říct, jak je kotveno?

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*