Ateliér DOMYJINAK: Rekonstrukce pivovaru Kocour

Ateliér DOMYJINAK: Rekonstrukce pivovaru Kocour

(29. 1. 2015) Už v roce 2013 vznikla u pivovaru Kocour ve Varnsdorfu první soukromá železniční zastávka, letos by mělo pivovarský areál doplnit Bydlení ve stromech – tři vertikální chaty budou realizovány z přepravních kontejnerů. Architekti z ateliéru DOMYJINAK se ale zabývají také rekonstrukcí a dostavbou samotného pivovaru.

 
 
 
 

Ateliér DOMYJINAK: Rekonstrukce pivovaru Kocour

Už v roce 2013 vznikla u pivovaru Kocour ve Varnsdorfu první soukromá železniční zastávka, letos by mělo pivovarský areál doplnit Bydlení ve stromech – tři vertikální chaty budou realizovány z přepravních kontejnerů. Architekti z ateliéru DOMYJINAK se ale zabývají také rekonstrukcí a dostavbou samotného pivovaru.

Zakladatel pivovaru, Josef Šusta, svůj podnik úspěšně otevřel veřejnosti. Už je tu restaurace s barem, kde se během roku konají festivaly a koncerty. Pro návštěvníky připravuje rekonstrukci jednoho z křídel pivovarských budov. Měl by tak vzniknout velký otevřený prostor, kde se bude hrát například bowling. Petr Šikola, Jan Černoch a Štěpán Lajda zpracovali první koncept přestavby, kde by se použily přepravní kontejnery (pan Šusta je totiž také majitelem spediční firmy). Tento nápad byl však posunut na vedlejší kolej, protože investor se rozhodl zachovat stávající ocelovou halu. Vzniká tedy odlišný koncept bez využití přepravních kontejnerů.

 

 

Kromě toho se právě pracuje na nové podobě navigačního systému směřujícího k pivovaru Kocour. Ten bude podobně jako železniční zastávka zpracován v originální grafice a z rezavějícího plechu.


V současné době již probíhá rekonstrukce podkroví pivovaru, kde bude jednoduché, moderní bydlení pro hosty. Nebylo třeba zasahovat do stávajících krovů, architekti tu modelují prostor oblíbenými materiály – opět to jsou různé kovové plechy, tahokov nebo dřevěná překližka.  „Pan Šusta má podobný vkus jako my, rozumíme si a dobře se nám s ním spolupracuje. Jeho hlavním záměrem je otevřít areál pivovaru lidem. Rozhodl se, že se bude držet materiálů, s nimiž jsme začali a které vychází z industriálního charakteru místa. Jedná se o cortenové plechy, tahokov, pororošt, měď nebo dřevěné konstrukce,“ uvádí Petr Šikola ze studia Domyjinak, „otec“ základní myšlenky projektů.

Autorská zpráva


Architekt: DOMYJINAK s.r.o.
Projektový team projektu: Ing. arch. Petr Šikola, Ph.D., Ing. arch. Jan Černoch, Ing. arch. Štěpán Lajda, Ing. arch. Iveta Mandíková, Ing. Jan Pustějovský
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz