Atelier Loidl: Gleisdreieck-Park v Berlíně

Atelier Loidl: Gleisdreieck-Park v Berlíně

(7. 9. 2011)  Krajinářskými architekty projektu byli členové Atelieru Loidl, který zvítězil v mezinárodní soutěži v roce 2006.

 
 
 
 

Atelier Loidl: Gleisdreieck-Park v Berlíně

 Krajinářskými architekty projektu byli členové Atelieru Loidl, který zvítězil v mezinárodní soutěži v roce 2006.


Až dosud scházel oblasti Gleisdreieck, nezastavěné zemi nikoho v centru Berlína, vlastní charakter. Dlouho do noci se tu opravovala, sbíral šrot, ale také hrál plážový volejbal.  Areál mezi Kreuzbergem a Schönebergem byl už od konce druhé světové války bez skutečné městské funkce. V devadesátých letech sloužil také jako skladiště a tábor pro velké staveniště Potsdamského náměstí. V poslední době byla celá východní část tohoto místa přeměněna na třicetihektarový park a minulý týden byl Gleisdreieck otevřen veřejnosti. Achitekti přeměnili bývalé kolejiště v moderní a čistý park. Zbylá plocha o dalších čtyřiceti hektarech má být dokončena v roce 2013.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz