Atelier Seraji: Pocta architektům

Atelier Seraji: Pocta architektům

(22. 2. 2012)

 
 
 
 

Atelier Seraji: Pocta architektům

Rozšíření školy architektury v Lille, Francie


Architekt: Atelier Seraji
Místo: Lille, France
Realizace: 2006
Konzultanti: Tech Ingénierie,  Martin & Guiheneuf
Klient: Direction Régionale des Affaires Culturelles, Nord-Pas-de-Calais
Plocha: 2000 m2
Náklady: 3 mil. Euro
Foto: Stephan LucasNavrhnout školu architektury po dvaceti letech učení na několika z nich by měl být snadný úkol. Přesto je to noční můra navrhnout budovu osídlenou architekty a studenty architektury. Je to pocit, že se vystavujete každodenní konfrontaci se stovkami kritiků, i poté, co je budova dávno postavená. Parodie na vaše nejhorší sny se stává skutečností... Jedinou odpovědí na zadání soutěže na rozšíření školy architektury v Lille bylo nalézt způsob, jak se architekturou vyjádřit k řadě otázek, s nimiž je dnes naše disciplina konfrontována.Jakou roli v architektuře má konstrukce? Kde začíná konstrukce a končí architektura a naopak? Jaký postoj bychom měli přijmout v otázce povrchu, fasády? Jak se postavit k otázce detailů, když rozpočet klienta sotva na budovu stačí? Jak může architektura reagovat na specifika pedagogického programu? A měla by? Jak může architektura školy inspirovat studenty během pěti let, která tam stráví? Stále si tím lámeme hlavu!
Zdroj: http://www.archdaily.com/207970

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.