Atelier38: Rodinný dům na Opavsku

Atelier38: Rodinný dům na Opavsku

(21. 10. 2014) Rodinný dům bude obývat manželský pár. Stojí v zahradě stávajícího rodinného domu a stává se novodobým „výměnkem“, navrženým pro současné potřeby.

 
 
 
 

Atelier38: Rodinný dům na Opavsku

Rodinný dům bude obývat manželský pár. Stojí v zahradě stávajícího rodinného domu a stává se novodobým „výměnkem“, navrženým pro současné potřeby.

Autor: Tomáš Bindr, Lucie Mohylová / Atelier38
Hlavní inženýr projektu: Vojtěch Šimčík / Atelier38
Trojice skupin bříz: Lubomír Rychtar
Projekt: 2011
Realizace: 2012 - 2014


Mírně svažitý pozemek se nachází v západní části obce, na hranici zastavěného území, bez jednotného charakteru stávající zástavby.

Hlavní obytný prostor má optickou vazbu na stávající rodinný dům (vazba rodinná), na kostel (identita místní) a na krajinu (nekonečnost a nespoutanost).


Kompaktní břidlicový hranol je prolamovaný nikami, obloženými dřevem, které bude možno uzavřít skládacími stěnami. Kontrastní k antracitovému exteriéru je bílý interiér. Pojítkem interiéru a exteriéru je dřevo. Prostřídání bílé a černé pokračuje v zahradě výsadbou trojice skupin bříz.


Dům je vyzděný z cihelných tvarovek v kombinaci s ocelovými sloupy. Konstrukce střechy je provedena z lepených dřevěných vazníků. Střešní krytina a obklad stěn jsou břidlicové. Terasy a obklady nik jsou dubové. Topení je teplovodní podlahové, zdrojem je kondenzační plynový kotel.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz