Atelierd: Abeilles - včelí pavilon ve Francii

Atelierd: Abeilles - včelí pavilon ve Francii

(2. 4. 2013) Zahradní pavilon pro včely i lidi

 
 
 
 

Atelierd: Abeilles - včelí pavilon ve Francii

Zahradní pavilon pro včely i lidi

čelní fasáda, vstup zprava
 

Pro ty, kdo se bojí hmyzu, není tento flexibilní pavilon příliš přitažlivý. Včelí (Abeilles) pavilon od francouzské kanceláře Atelierd vznikl ve snaze zkombinovat koordinovanou rigiditu včelího života a nepředvídatelnou imaginaci lidí  - v pavilonu naleznou pod jednou střechou úkryt oba druhy. Konstrukce má dynamický skelet z extrudovaného šestibokého dřevěného roštu podobného plástvím. Některé moduly jsou vyplněny různými materiály, představujícími rozličné bytové typologie šestinohých obyvatel, zatímco jiné jsou ponechány prázdné a vytvářejí poréznost, díky níž mohou průměrní dvounožci pozorovat okolní svět vprostřed uklidňujícího bzukotu rychle se rozvíjejícího mikrokosmu kolem nich. Propustná hydroizolační membrána v interiéru vytváří zálivy, které spojují zrcadlové fasády; vánek tak může volně plynout, ale současně je blokováno přímé sluneční světlo. Přenosné moduly v interiéru slouží jako nábytek pro sezení nebo jako desky stolu; mohou být odneseny pryč a prostor pak pojme větší společnost.
foto: stephane spach

postranice zpevňují konstrukci, otvory slouží cirkulaci vzduchu a pro výhledy ven
v každé voštině je jiný obsah charakteristický pro včelí úly
interiér s nábytkem


 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz