Autobusové nádraží Náchod

Autobusové nádraží Náchod

(10. 7. 2014) V Náchodě otevřeli nové autobusové nádraží za 35 mil. korun. Studii a projektovou dokumentaci vypracoval v letech 2012 a 2013 náchodský atelier Tsunami. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Autobusové nádraží Náchod

V Náchodě otevřeli nové autobusové nádraží za 35 mil. korun. Studii a projektovou dokumentaci vypracoval v letech 2012 a 2013 náchodský atelier Tsunami. (doplněno Stavbaweb).(ČTK) -
Jednadvacetitisícový Náchod otevřel nové autobusové nádraží. Vzniklo na místě původních autobusových zastávek před hlavním vlakovým nádražím. Cestující nyní budou moci mezi autobusy a vlaky přestupovat pohodlněji a suchou nohou.

 Stavba nádraží trvala od loňského srpna a přišla na 35 miliónů korun. Stavbaři při ní upravili i dříve nevzhledný park před vlakovým nádražím.
Autobusové nádraží má deset odjezdových stání a čtyři stání příjezdová a pro místní dopravu. Dále na nádraží vzniklo deset odstavných míst pro čekající autobusy a plochy pro osobní vozy a taxislužbu. Po dobu stavby nádraží autobusy odjížděly z náhradních stanovišť v okolních ulicích.

Stavbu zhruba čtyřmi milióny korun podpořil dotací evropský program ROP Severovýchod. Na opravu ještě čeká budova vlakového nádraží. Kvůli váznoucímu převodu objektu z majetku Českých drah do vlastnictví Správy železniční dopravní cesty se však s její rekonstrukcí zatím nezačalo, uvedl starosta Jan Birke (ČSSD). Odhadl, že do konce letošního roku by mohl být majetek převeden a v roce 2015 by oprava, která už má stavební povolení, mohla začít.
Do opravy nádražní budovy tak na vlakovém ani autobusovém nádraží nebudou stálé toalety. Cestující zatím budou používat provizorní toalety v mobilní buňce a toalety v takzvaných toi-toi budkách. Původní nádražní toalety byly při stavbě autobusového nádraží odstraněny. České dráhy se na dokončené investici podílely jen na některých stavebních pracích, například přípojkách sítí.

Stavbaři na základě zakázky od Ředitelství silnic a dálnic také letos na jaře v těsné blízkosti autobusového nádraží přebudovali frekventovaný kruhový objezd zvaný U Itálie. Doprava po něm je nyní bezpečnější a plynulejší. Stavební práce v centru Náchoda tím však neskončily, ještě se opravuje silnice v Plhovské ulici ve směru na Plhovské náměstí. Náklady na opravu silnic činí zhruba 21 miliónů korun.

Doplněno Stavbaweb:
Další vizualizace najdete na stránkách autorů studie projektu - Atelieru Tsunami.
Fotografie ze slavnostního otevření, které proběhlo 4. července najdete ZDE.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz