Autobusové nádraží v Hradci Králové

Autobusové nádraží v Hradci Králové

(13. 5. 2008)

 
 
 
 

Autobusové nádraží v Hradci Králové

Fotogalerie ke článku (1)

Terminál Hromadné dopravy v Hradci Králové  - návrh stavby pochází z dílny architekta Patrika Kotase

Terminál Hromadné dopravy v Hradci Králové - návrh stavby pochází z dílny architekta Patrika Kotase
Celá fotogalerie (1)

Autorem projektu je Atelier designu a architektury Patrika Kotase.

Nové autobusové nádraží v Hradci Králové by mělo být hotové v polovině června, což proti původním plánům znamená zpoždění asi deset měsíců. První autobusy by na terminál mohly vjet začátkem července. ČTK to 7.5.2008 řekl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Terminál za asi 400 milionů korun staví Strabag. Firma dříve za důvod zpoždění označila problémy se stavbou složité ocelové střešní konstrukce. Za nedodržení termínu již zaplatila hradeckému dopravnímu podniku jako investorovi terminálu pokutu 80 milionů korun.

Pokud by nádraží nebylo hotové do konce června, ztratil by dopravní podnik nárok na dotaci na terminál z fondů EU ve výši 62 milionů korun. V případě ztráty dotace by podle Malíře dopravní podnik vymáhal úhradu dotace po Strabagu u soudu. Původně měla dotace propadnout již ke konci loňského roku, ale dopravnímu podniku se podařilo vyjednat prodloužení termínu o půl roku.

Nyní je na terminálu předepnuta polovina ocelových konstrukcí a připravuje se natažení netradiční plachty, která terminál zakryje. Zakrytí je podobné plachtě na olympijském stadionu v Mnichově. Kolaudace vlastních budov terminálu by měla začít ve druhé polovině května, kolaudace ocelové konstrukce by měla přijít na řadu ve druhé polovině června.

Strabag současně přestavuje pro potřeby autobusové dopravy Riegrovo náměstí před nádražím Českých drah. Tato část by měla být hotova do konce letošního září. Celkové náklady na terminál i Riegrovo náměstí jsou přes půl miliardy korun a jde o jednu z největších městských investic za poslední roky.

Hradec Králové dosud žádné autobusové nádraží nemá, autobusy zatím odjíždějí z provizorních stání před vlakovým nádražím a z nedaleké panelové plochy.

Zdroj: Zpráva ČTK 7.5.2008

Doplněno Stavbaweb:
Autor návrhu: Atelier designu a architektury Patrika Kotase
Projekt: Metroprojekt  a Patrik Kotas
Dodavatel: Strabag

Terminál hromadné dopravy Hradec Králové je podrobně popsán na Wikipedii, odkud je i použité ilustrační foto.

Související články:
Autobusové nádraží v Hradci Králové bude mít téměř rok zpoždění

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz