Autosalon zachycuje dešťovou vodu do retenční nádrže s regulovaným průtokem a ORL

Autosalon zachycuje dešťovou vodu do retenční nádrže s regulovaným průtokem a ORL

(10. 9. 2020) Nepříznivé vsakovací podmínky neumožnily běžné řešení odvodnění

 
 
 
 

Autosalon zachycuje dešťovou vodu do retenční nádrže s regulovaným průtokem a ORL

Autosalon Lexus v Čestlicích u Prahy řešil svedení dešťových vod ze střechy a zpevněných ploch ve svých prostorách. Nepříznivé vsakovací podmínky neumožnily běžné řešení odvodnění, ale musela být instalována retenční nádrž s regulovaným průtokem. Projekční tým MEA navrhl podle individuálních podmínek objektu autosalonu instalovat retenční nádrž o objemu cca. 100 m3 v kombinaci s polyetylenovým odlučovačem ropných látek MEA ARRONDE na průtok 30 l/s. 

Vsakovací systémy MEA jsou složeny z jednotlivých dílců Enregis X-Boxů v rozmezí standardních výšek 100-200-300-400-500-600 mm (pro speciální požadavky i výšky po 5 cm). Tak vysoká variabilita systému umožňuje vyřešit téměř veškeré požadavky na uložení a dostatečnou kapacitu. Nosnost boxů je 600 kN/m2, takže vydrží i pojezd vozidel. Při využití dodatečné filtrace substrátem Enregis Biocalith MR se z vody odbourávají i ropné látky a těžké kovy.

V případě autosalonu byl využit ještě navíc odlučovač ropných látek ARRONDE, který má nátok a odtok z PVC, příčku z polyetylenu s košem na filtr a vyjímatelným koalescenčním filtrem.

Více o vsakování a retenci dešťové vody najdete ZDE


podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz