BASARCH: Vinařství Pavlovín

BASARCH: Vinařství Pavlovín

(22. 4. 2013) Obec Velké Pavlovice je odpradávna centrem stejnojmenné vinařské oblasti. Kromě drobných vinařů je sídlem několika velkých a středních podniků. Jedním z nich je i vinařství Pavlovín.

 
 
 
 

BASARCH: Vinařství Pavlovín

Obec Velké Pavlovice je odpradávna centrem stejnojmenné vinařské oblasti. Kromě drobných vinařů je sídlem několika velkých a středních podniků. Jedním z nich je i vinařství Pavlovín.Místo: Nádražní 18, Velké Pavlovice
Investor: Pavlovín  spol. s r.o.
Autor, projekt, interiér: Zbyněk Svoboda / BASARCH
Dodavatel stavby: STAVOČ spol. s r.o.
Dodavatel interiérů: DAKint Brno
Termíny: projekt 2009, realizace 2010
Zastavěná plocha: 375 m2
Autor fotografií: Lukáš Pelech


V souladu s rozvojem a expanzí podniku bylo nutné přistoupit k postupné přestavbě stávajícího areálu.  Stávající stav nevyhovoval jak provozně, tak i  logisticky a postrádal reprezentativní prostor pro setkávání s obchodními partnery.

Investor se proto rozhodl  k postupné přestavbě celého areálu.  Již zrealizované provozně-reprezentativní prostory by mohl v budoucnosti doplnit o ubytovací kapacity. Výrobně skladovací haly ze 70.-80. let  tak byly upraveny pro současné funkční využití.

Část objektu přimykající se k hlavní silnici tvoří sídlo firmy s hlavním společenským prostorem s kapacitou až 50osob.  Hlouběji do areálu navazují provozy skladování a  lahvování  ,které budou v budoucnu přeměněny v ubytovací kapacity pro návštěvníky a obchodní partnery.Při revitalizaci byl kladen důraz na co možná největší využití stávajících konstrukcí a pouze jejich doplnění novými prvky. Z tohoto požadavku vzešel hlavní princip řešení , kdy  použitelné  části byly očištěny od dobových nánosů (většinou až na "cihlu") a doplněny klasickými materiály - dřevo, kov a v menší míře sklo v soudobém pojetí.  Režná cihla je doplněna antracitovou podlahou, zámečnickými výrobky ve stejném odstínu a masivními dřevěnými stoly a židlemi .
Nedílnou součástí  vinařství jsou sklepy.  Stávající cihlové klenuté sklepy ve druhém suterénu  slouží k archivaci. Pro degustaci jsou k dispozici prostory v prvním suterénu.původní stav:
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Výroba

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz