Beer Factory

Beer Factory

Dominikánská 8, Plzeň

(4. 5. 2018) projectstudio8

   
 
 
 
 

Beer Factory

Objekt, v jehož útrobách se nachází pivovar, leží na křižovatce ulic Dominikánská a Veleslavínova v bloku, který vymezuje plzeňské Náměstí Republiky. Rohový dům tvoří součást blokové zástavby, uvnitř vnitrobloku se nachází zahrada.
Pivovar Beer Factory byl založen roku 2016 s roční výrobou 2400 hektolitrů piva. Je druhým největším pivovarem v Plzni, nabízí 10 druhů vlastních piv a velký výběr lahvových piv od nejlepších světových malých pivovarů.

Pivovar je koncipován jako dvoupodlažní prostor s vloženým patrem. Rozkládá se téměř v celé půdorysné ploše domu. V přízemí se nachází restaurace se zázemím, kuchyní, přilehlým rozšířením na galerii a salonkem s výhledem do zahrady. Přízemní prostor slouží jako srdce celého pivovaru. Jeho středem je hlavní bar s dvěma varnami, které jsou napojeny na podzemní podlaží, kde je hlavní část technologie. Restaurace je vizuálně propojena s ulicemi skrze velké výsuvné výkladce, které tvoří součást vysokého řádu parteru domu.
V podzemní části se nacházejí technologické prostory, pivní klub a zázemí. V pivním klubu je také bar, z něhož je přes prosklenou stěnu vizuální kontakt s technologickou částí tak, aby návštěvníci mohli nahlédnout pod sládkovu pokličku. Zahrada slouží jako letní prostor s možností grilování. Její řešení bylo součástí druhé etapy výstavby, otevření se odehrálo na jaře 2017.
Název Beer Factory nás inspiroval pro řešení interiérů: uplatnili jsme tu industriální prvky osvětlení, zařízení baru, přiznanou vzduchotechniku a elektrické rozvody. Materiály jsou použity v jejich naturální podobě, jako je cihla, dub, ocel, měď, nerez, štuk a sklo.

Autorská zpráva
Foto: Kompost.works


Autor: projectstudio8 – Bohuslav Strejc, Ondřej Janout, Martin Spěváček, Jan Lusk

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2016

 
 
 
 
49.7488469
13.3775660
Beer Factory

Beer Factory
Dominikánská 8
Plzeň

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz