Benjamin Verdonck: stromodům v centru pro seniory

Benjamin Verdonck: stromodům v centru pro seniory

(28. 6. 2012) Antverpský divadelní režisér, spisovatel a vůrce vizuálního umění Benjamin Verdonck vytvořil v belgickém Gentu dílo „Vogelenzanpark 17bis“ pro umělecký festival TRACK: a contemporary city conversation. Jeho nejnovější umělecké dílo z oboru tzv. „intervention artwork“ vykresluje jemné spojení mezi starým a mladým v kontextu blízkého, avšak nedosažitelného domu na stromě, umístěného v těsné blízkosti centra aktivit pro seniory.

 
 
 
 

Benjamin Verdonck: stromodům v centru pro seniory

Antverpský divadelní režisér, spisovatel a vůrce vizuálního umění Benjamin Verdonck vytvořil v belgickém Gentu dílo „Vogelenzanpark 17bis“ pro umělecký festival TRACK: a contemporary city conversation. Jeho nejnovější umělecké dílo z oboru tzv. „intervention artwork“ vykresluje jemné spojení mezi starým a mladým v kontextu blízkého, avšak nedosažitelného domu na stromě, umístěného v těsné blízkosti centra aktivit pro seniory.

FOTO: TRACK

Umělec přináší součást obytného komplexu na veřejné místo, avšak umisťuje ji nepochopitelně na nedostupné místo v koruně stromu, poblíž místa pro shromažďování místních obyvatel. Ve Vogelenzang Parku (česky "Park Ptačího zpěvu“) tedy dostala klubovna pro místní seniory, postavená v roce 1950, repliku jednoho z jejích segmentů, kterou představuje budova uhnízděná přímo před touto stavbou sociálního bydlení. Tento domek, podobající se jeho vzoru téměř jako klon, byl postaven v měřítku příliš malém pro člověka a namísto funkčnosti má v pozorovateli evokovat záblesky jak jeho mladé, tak i staré reality a dokreslovat náznaky pocitů, spojených s jeho současným vnímáním sebe sama.

FOTO: TRACK FOTO: TRACK
FOTO: Via /TRACK
FOTO: TRACK

Video: vogelenzangpark 17b (benjamin verdonck voor track)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz