BEST OF REALTY — NEJLEPŠÍ Z REALIT 2011 — výsledky
Na slavnostním galavečeru byly 10. 11. 2011 v Praze v kongresovém sále České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok ve 13. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty.
S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí již 14. ročník. V průběhu roku 2012 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2011 a létem 2012.

O vítězích rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Ing. Kamilem Kosmanem, předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Členy jury byli respektovaní odborníci z řad profesních sdružení, developerů, bank, realitních makléřů i architektů. O ocenění letos usilovalo 23 projektů ve třech základních kategoriích. Udělena byla také Zvláštní cena poroty, v níž se utkaly tři projekty, Cena ARTN „Award for Excellence“ a Cena čtenářů. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.
O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2011“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2010, a to v kategoriích Nová administrativní centra, Rezidenční projekty, Hotely, Obchodní centra a Rekonstruované kanceláře; vzhledem ke stagnaci trhu obchodních center a rekonstruovaných kancelářských budov nebyly tyto dvě kategorie letos hodnoceny. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím domovské stránky soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici.
V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (zde bylo celkem 13 soutěžících) porotci postavili nejvýše Rezidenci Švédská v Praze 5, u níž ocenili komerční úspěch, ojedinělé skloubení atmosféry původního objektu s novostavbou a nadstandardní řešení, díky němuž mají rezidenti své soukromí. Z nových administrativních center si vítězství odnáší Main Point Karlin v Praze 8. Porota cenu udělila za vyváženou kombinaci výrazné architektury, mimořádného obchodního výsledku a maximálního technického a technologického využití potenciálu budovy a lokality, v níž se nachází. V kategorii hotelů získal titul hotel MIURA v Čeladné, a to za originální architektonické ztvárnění exteriéru s citlivým začleněním do okolní přírody a za moderní řešení interiéru. Zvláštní cenu poroty letos získala Zóna Kampus v Brně-Bohunicích. Jury ocenila komplexní propojení veřejných služeb a komerčních funkcí s výrazným synergickým efektem, to vše na vysoké urbanisticko-architektonické úrovni. Držitelem ceny „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal Ing. arch. Zdeněk Lukeš – architekt, kritik a historik české architektury, uznávaný odborný publicista a vysokoškolský pedagog. Cena ARTN mu byla udělena za angažovanost a podporu kvalitních architektonických řešení pro trh nemovitostí s respektem k historii i potřebám současnosti. Cena čtenářů mediálních partnerů patří Rezidenci Korunní v Praze 10, která soutěžila v kategorii rezidenčních projektů a byla porotou nominována i na Zvláštní cenu poroty.
Přehled projektů oceněných ve 13. ročníku soutěže Best of Realty
Rezidenční projekty
1. místo Rezidence Švédská, Praha 5, SATPO Development
2. místo Barevné Letňany, Praha 9, Trigema prostřednictvím dceřiné společnosti Bytové domy Letňany
3. místo Azalea Projekt, KRR Development, Praha 9
Nová administrativní centra
1. místo Main Point Karlin, Praha 8, PSJ INVEST
2. místo Spielberk Office Centre, Brno, CTP
3. místo Lyra Office Building, Praha 5, Erste Group Immorent ČR
Hotely
1. místo Hotel MIURA, Čeladná, UNISTAV
2. místo Wellness hotel Horal, Velké Karlovice, Danuše Hradilová – HP Tronic
3. místo Alexandria Spa & wellness hotel, Luhačovice, Lázně Luhačovice
Zvláštní cena poroty
Zóna Kampus v Brně-Bohunicích
Developer: Masarykova univerzita, CD XXII, AIG Lincoln
Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence
Ing. arch. Zdeněk Lukeš
Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidence Korunní z kategorie Rezidenční projekty, Praha 10 (nominován i v kategorii Zvláštní cena poroty)
Developer: Sekyra Group
tisková zpráva
17. 5. 2022 14:38:55
Re: Knihovna Petra Hájka
Dobrý den,na první pohled až nepřátelské k člověku...vězeňská atmosféra....přeju ať je to jen na fotce a nikoliv ve skutečnosti
11. 5. 2022 20:57:09
Re: Re: Koncept řetězové výstavby.
Přesně tohle mě napadlo taky.
11. 5. 2022 20:53:50
Re: Studenti navrhli nové využití Strahovského stadionu
Kotviště vzducholodí, to je přece úžasný nápad.
8. 5. 2022 20:56:33
Re: Koncept řetězové výstavby
Souhlsím s předchozími. Urbanismus -kromě zahrádek, mj. velmi připomíná koncepci koncentračních táborů, + většího tábora v Letech. Náves, občanská vybavenost =absence. Obyvatelé rozeznají domy jen podle čísla.
5. 5. 2022 20:29:12
Re: Koncept řetězové výstavby
Přidávám se k předchozím hodnocením. Ten koncept je neuvěřitelně pomýlený. Ani vesnice, ani město, nuda stále stejných uniformních domů se stále stejnými k ničemu nepoužitelnými předzahrádkami, tedy použitelnými jen jako parkoviště. O tom, že v prostředí by se měli mít možnost pohybovat lidé, o tom není ani zmínka. Baťovské domečky proti tomu jsou ukázkou promyšlené architektury. Takovýchto kobercových náletů nudných domů už je v této zemi snad dost, nemusí přibývat další. Má-li celek působit harmonicky, tak to, co představují vizualizace, má k harmonickému prostředí hodně daleko. Prostě špatně je to celé od počátku. Možná to má výhody pro stavební firmu či pro developera, Ale architektura to není.
5. 5. 2022 18:30:32
Re: Koncept řetězové výstavby
stejné a nic nového jako před x lety v Anglii
5. 5. 2022 17:11:05
Re: Koncept řetězové výstavby - nuda bez kapky kreativity
Souhlasím s předchozím kritickým hodnocením uniformity celku. Nějak mi to mentálně připomíná urbanismus panelové výstavby podle co nejdelších jeřábových drah z konce reálného socializmu.
5. 5. 2022 15:36:24
Re: Koncept řetězové výstavby
Nelíbí. Příliš se drží uniformity.
29. 4. 2022 15:40:51
Re: Re: Stodola Loubí.
Ale aspoň je to střecha s přesahem a stodola má dvoje vrata. Tak když spadne lavina na jedné straně, tak nejspíš na druhé netaje. A kdyby ano, tak je to přece rekreační objekt a zůstane se vevnitř :-) Mě spíš napadlo, že posuvná vrata na stodolách měla dost výhod.
29. 4. 2022 15:10:48
Re: Architektura jako věc veřejná: Městští architekti, městské a...
Městští architekti/architektky mají maximálně takový vliv, jaký má město. To znamená, že v územním plánování mohou mít vliv na zastupitelstvo a v řízeních stavebních úřadů maximálně jednat za město jako účastníka řízení - a bez změny postavení obcí z účastníka na dotčený orgán se nic nezmění. Mimochodem, proto také nedává smysl, proč se starostové tak brání vzniku centrálního stavebního úřadu - jak mohou tvrdit, že by přišli o vliv, když na druhou stranu tvrdí, že přece podle zákona žádný nemají, že systémová podjatost neexistuje? Proč se raději nechtějí stát dotčeným orgánem? A tím by mohla vzniknout i část pracovní náplně městských architektek a architektů.
28. 4. 2022 15:50:14
Re: Re: Stodola Loubí.
Řekl bych, že stodola včetně krovu už na místě v dlouhodobém horizontu úspěšně stojí.
28. 4. 2022 14:51:02
Re: Stodola Loubí
Pěkné. Jen mě mrzí, když u těchto rekonstrukcí vidím (a není to poprvé), že si nikdo nevšimne konstrukčních nedomyšleností (možná už přítomných v původním stavu). Zde je chybné statické schema plných vazeb krovu a stavba může fungovat jen díky lehké krytině bez sněhových zachytávačů, což ovšem neznamená, že v nějakém dlouhodobějším horizontu nezačne mít problémy.
22. 4. 2022 09:12:30
Re: Re: Rodinný dům v Bylnici.
Dobrý den, sklad je uzavřen mechanicky posuvnými dveřmi. Dveře jsou uzamykatelné...
21. 4. 2022 16:51:32
Re: Rodinný dům v Bylnici
Dobrý den, jak je prosím řešeno zavírání skladu 1.09? Děkuji.
16. 4. 2022 20:49:48
Re: Dům pro fotografa
Pořád mě udivuje móda hladkých střech bez přesahu, tady navíc umocněná absencí protisněhových zábran. Zajímala by mě zkušenost majitelů, jestli jim ze střechy nepadají laviny a jestli neníčí fasádu
15. 4. 2022 11:17:51
Re: Re: Modernizace interiéru nákupního centra PALLADIUM.
Je vidět, že se obchodníci po dvou letech nářků na covid vzpamatovali velmi rychle a vyhazují peníze za úplně zbytečné a v tomto případě nevkusné investice. Vstupní eskalátor opravdu evokuje vstup do veřejného domu, přehlídka použitých materiálů v interiéru připomíná Čapkovu pohádku o pejskovi a kočičce jak připravovali dort...
12. 4. 2022 17:04:22
Re: Modernizace interiéru nákupního centra PALLADIUM
Takový mišmaš tvarů a barev (podlaha, židle, lustry na 2. foto) se hned tak nevidí. V tak psychedelickém prostoru by mě rozbolela hlava hned u vchodu a těžko bych tam mohla zůstat dost dlouho na to, abych se najedla. On vlastně už ten růžový vstup evokuje úplně jiná očekávání, než jídlo.
12. 4. 2022 16:26:49
Re: Rodinný dům u Plzně
To je opravdu nevkusný tvar a pojednání štítových stěn! Je vidět, do jaké dekadence se propadá česká drobná architektura pro individuální bydlení! Krásné domy hned tak neuvidíte. A ti mladí noví architekti jsou ještě vychvalováni za podobná "díla"!
7. 4. 2022 16:35:13
Re: Re: Re: Rekonstrukce Pragerovy „kostky“ v areálu Emauzy.
Oprava: ta ulice se jmenuje Pod Slovany.
7. 4. 2022 16:23:21
Re: Re: Rekonstrukce Pragerovy „kostky“ v areálu Emauzy.
Od toho kostela k ulici Na Slovanech nějaké schody vedou. Je tam vidět i branka. To by stačilo jen opravit a zpřístupnit. Jenže to je stejně jen trasa pro turisty. Tomu chodníku, co chybí mezi Palackého a Karlovým náměstím když potřebujete do nemocnice, stojí v cestě MPSV a žádný průchod přes CAMP ho nemůže plnohodnotně nahradit.