BEST OF REALTY — NEJLEPŠÍ Z REALIT 2011 — výsledky

Na slavnostním galavečeru byly 10. 11. 2011 v Praze v kongresovém sále České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok ve 13. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty.
S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí již 14. ročník. V průběhu roku 2012 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2011 a létem 2012.


O vítězích rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Ing. Kamilem Kosmanem, předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Členy jury byli respektovaní odborníci z řad profesních sdružení, developerů, bank, realitních makléřů i architektů. O ocenění letos usilovalo 23 projektů ve třech základních kategoriích. Udělena byla také Zvláštní cena poroty, v níž se utkaly tři projekty, Cena ARTN „Award for Excellence“ a Cena čtenářů. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.
O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2011“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2010, a to v kategoriích Nová administrativní centra, Rezidenční projekty, Hotely, Obchodní centra a Rekonstruované kanceláře; vzhledem ke stagnaci trhu obchodních center a rekonstruovaných kancelářských budov nebyly tyto dvě kategorie letos hodnoceny. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím domovské stránky soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici.
 
V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (zde bylo celkem 13 soutěžících) porotci postavili nejvýše Rezidenci Švédská v Praze 5, u níž ocenili komerční úspěch, ojedinělé skloubení atmosféry původního objektu s novostavbou a nadstandardní řešení, díky němuž mají rezidenti své soukromí. Z nových administrativních center si vítězství odnáší Main Point Karlin v Praze 8. Porota cenu udělila za vyváženou kombinaci výrazné architektury, mimořádného obchodního výsledku a maximálního technického a technologického využití potenciálu budovy a lokality, v níž se nachází. V kategorii hotelů získal titul hotel MIURA v Čeladné, a to za originální architektonické ztvárnění exteriéru s citlivým začleněním do okolní přírody a za moderní řešení interiéru. Zvláštní cenu poroty letos získala Zóna Kampus v Brně-Bohunicích. Jury ocenila komplexní propojení veřejných služeb a komerčních funkcí s výrazným synergickým efektem, to vše na vysoké urbanisticko-architektonické úrovni. Držitelem ceny „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal Ing. arch. Zdeněk Lukeš – architekt, kritik a historik české architektury, uznávaný odborný publicista a vysokoškolský pedagog. Cena ARTN mu byla udělena za angažovanost a podporu kvalitních architektonických řešení pro trh nemovitostí s respektem k historii i potřebám současnosti. Cena čtenářů mediálních partnerů patří Rezidenci Korunní v Praze 10, která soutěžila v kategorii rezidenčních projektů a byla porotou nominována i na Zvláštní cenu poroty.
 
Přehled projektů oceněných ve 13. ročníku soutěže Best of Realty

Rezidenční projekty
1. místo Rezidence Švédská, Praha 5, SATPO Development
2. místo Barevné Letňany, Praha 9, Trigema prostřednictvím dceřiné společnosti Bytové domy Letňany
3. místo Azalea Projekt, KRR Development, Praha 9

Nová administrativní centra
1. místo Main Point Karlin, Praha 8, PSJ INVEST
2. místo Spielberk Office Centre, Brno, CTP
3. místo Lyra Office Building, Praha 5, Erste Group Immorent ČR
Hotely
1. místo Hotel MIURA, Čeladná, UNISTAV
2. místo Wellness hotel Horal, Velké Karlovice, Danuše Hradilová – HP Tronic
3. místo Alexandria Spa & wellness hotel, Luhačovice, Lázně LuhačoviceZvláštní cena poroty
Zóna Kampus v Brně-Bohunicích
Developer: Masarykova univerzita, CD XXII, AIG Lincoln
 
Zdeněk Lukeš
Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence
Ing. arch. Zdeněk Lukeš
 Cena čtenářů mediálních partnerů
Rezidence Korunní z kategorie Rezidenční projekty, Praha 10 (nominován i v kategorii Zvláštní cena poroty)
Developer: Sekyra Group
 
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*