Bike Store

Bike Store

(6. 4. 2023) P6PA+Architects

   
 
 
 
 

Bike Store

Stávající objekt pochází z konce 19. století a je nově zrekonstruován. Ve zvětšeném prostoru bývalého domovního průchodu byla připravena prodejna luxusních kol „se životopisem“, tj. použitých na grand tours Giro d'Italia, Tour de France a La Vuelta od italských značek Colnago, Pinarello a De Rosa.

Interiér je barevně laděn pouze v bílé a ve zlatém okru. Rozdělen je na dvě části:
1. Z ulice se vstupuje prosklenou výlohou s LED neonovým logem L27 do prezentačního prostoru. Interiér je pojatý v duchu minimalizmu. Podlaha je ošetřena bílým epoxidovým lakem, stěny a strop jsou nalakovány také na bílo, vše ve vysokém lesku a na podkladu SDK provedeného v kvalitě Q4. Osvětlení evokuje výplet ráfků kol, je provedeno na zakázku z mosazných trubek instalovaných v celé ploše stropu. Vystavená kola jsou zavěšena na originální polohovatelné závěsy na stěnách, provedené v bílém laku s mosaznými šrouby.

2. Za prosklenou příčkou navazuje administrativní prostor a do dvora byla na pavlač vestavěna kuchyňka. Podlaha je provedena ze špalíkové dlažby ošetřené voskem s mosazným prachem, stěny a strop jsou opět bíle lakovány. Prostor je vybaven multifunkčním pultem a kuchyňskou linkou z kompozitního materiálu Hi-Macs v bílé barvě. Osvětlení je provedeno obdobně jako v přední části, trubky jsou lakovány na bílo. Do kuchyňky je osazen dobový originální skleněný lustr.


Autorská zpráva
Foto: Robert Žákovič

Studio: P6PA+Architects, s.r.o.,
Architekti: Martin Klejna, Julio Costa, Karel Koutský
Umístění: Praha
Dodavatel: Dinak, spol. s.r.o., Studio Reactor, s.r.o., Colorteam, s.r.o.
Dodavatel HI-MACS: POLYTRADE CE, s.r.o.
Investor: Donova Projekt s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a