Bike Store

Stávající objekt pochází z konce 19. století a je nově zrekonstruován. Ve zvětšeném prostoru bývalého domovního průchodu byla připravena prodejna luxusních kol „se životopisem“, tj. použitých na grand tours Giro d’Italia, Tour de France a La Vuelta od italských značek Colnago, Pinarello a De Rosa.

Interiér je barevně laděn pouze v bílé a ve zlatém okru. Rozdělen je na dvě části:
1. Z ulice se vstupuje prosklenou výlohou s LED neonovým logem L27 do prezentačního prostoru. Interiér je pojatý v duchu minimalizmu. Podlaha je ošetřena bílým epoxidovým lakem, stěny a strop jsou nalakovány také na bílo, vše ve vysokém lesku a na podkladu SDK provedeného v kvalitě Q4. Osvětlení evokuje výplet ráfků kol, je provedeno na zakázku z mosazných trubek instalovaných v celé ploše stropu. Vystavená kola jsou zavěšena na originální polohovatelné závěsy na stěnách, provedené v bílém laku s mosaznými šrouby.

2. Za prosklenou příčkou navazuje administrativní prostor a do dvora byla na pavlač vestavěna kuchyňka. Podlaha je provedena ze špalíkové dlažby ošetřené voskem s mosazným prachem, stěny a strop jsou opět bíle lakovány. Prostor je vybaven multifunkčním pultem a kuchyňskou linkou z kompozitního materiálu Hi-Macs v bílé barvě. Osvětlení je provedeno obdobně jako v přední části, trubky jsou lakovány na bílo. Do kuchyňky je osazen dobový originální skleněný lustr.

Autorská zpráva
Foto: Robert Žákovič

Studio: P6PA+Architects, s.r.o.,
Architekti: Martin Klejna, Julio Costa, Karel Koutský
Umístění: Praha
Dodavatel: Dinak, spol. s.r.o., Studio Reactor, s.r.o., Colorteam, s.r.o.
Dodavatel HI-MACS: POLYTRADE CE, s.r.o.
Investor: Donova Projekt s.r.o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*