Biomedicínské centrum v Plzni

Biomedicínské centrum v Plzni

Plzeň – Severní Předměstí

(13. 3. 2019) AS Projekt

   
 
 
 
 

Biomedicínské centrum v Plzni

Biomedicínské centrum a Univerzitní medicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni je první etapou výstavby nového kampusu, založeného na tzv. zelené louce. Území se nachází západně od Fakultní nemocnice na Lochotíně, která je s centrem propojena personálně i provozně. Návrh respektoval tvar pozemku a orientaci ke světovým stranám, půdorysné a tvarové řešení novostaveb vyplývá z vnitřního provozu budov a omezilo se na jednoduché hmoty.
I přes svoji technickou a provozní náročnost si stavby zachovávají jednotný architektonický výraz. Další objekty celého kampusu budou postupně budovány bez omezení provozu centra.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Pavel Němeček, CSc., Ing. arch. Daniel Němeček

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz