Bistro Pipca

Bistro Pipca

Milady Horákové 28, Praha 7

(12. 6. 2018) mar.s architects

   
 
 
 
 

Bistro Pipca

Bistro se nachází v nově vznikající gastro čtvrti v Praze na Letné. Hlavní roli zde hraje kuře a způsob jeho přípravy: grill zvaný rotisserie tvoří díky své velikosti a nepřehlédnutelnému designu srdce podniku. Celé bistro je jedním prostorem, kde kuchyni odděluje jen pracovní plocha. Zraku ani sluchu není nic utajeno a tak vzniká skvělá interakce mezi hostem a kuchaři.
V interiéru jsou především původní materiály domu – cihelné zdivo, oškrábané nátěry, ocelové konstrukce a betonová podlaha s novými prvky v podobě bílých hexagonových obkladů. Veškerý atypický nábytek je vyroben z dubového dřeva, lavice mají kožené polstrování. Dubové trámy, použité na výdejní stůl a další části interiéru, pochází z více než sto let starého mlýna. Výrazným prvkem prostoru je neonový nápis pipca, který spolu se symbolem kuřete na vývěsním štítě tvoří logo bistra navržené grafikem Richardem Jarošem ze studia side2.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice

Street food bistro zaměřené na grilovaná kuřata
Klient: pipca 28
Dodavatel stavby a interiéru, atypický nábytek: element interior
Rozloha: 65 m2
Rozpočet: 2.5 mil Kč

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.0997255
14.4292253
Bistro Pipca

Bistro Pipca
Milady Horákové 28
Praha 7

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz