Bohatý program Baumit Akademie i v roce 2022
O přípravě a programovém obsahu nového ročníku jsme si povídali s Ing. Václavem Nevšímalem, vedoucím produktového managementu společnosti Baumit.
Představil byste v krátkosti poslání Baumit Akademie a objasnil, komu je určena?
Tento náš vzdělávací program už po mnoho let doprovází zahájení stavební sezony a v očích nejen odborné veřejnosti se stal významnou platformou pro vzdělání a sdílení znalostí a zkušeností z oblasti stavebních materiálů, navazujících systémových řešení, legislativy nebo inovací v oboru stavebnictví. Obdobně jako v předchozích letech je tato série konferencí určena široké odborné veřejnosti. Věřím, že naplníme vzájemná očekávání a že našimi inovativními výrobky a systémovými řešeními podpoříme stavební projekty a realizace po celé České republice.
Baumit Akademie se po minulém on-line ročníku vrací k tradičnímu formátu odborných přednáškových dnů v sedmi významných městech ČR. V čem spatřujete výhodu této formy organizace?
Loňský ročník Baumit Akademie byl pro nás i naše partnery velmi specifický a souvisel s tehdejšími opatřeními a restrikcemi při pořádání akcí. Byla obrovská výzva připravit on-line setkání v takovém rozsahu! Nicméně počet přihlášených „na dálku“ i následné ohlasy posluchačů byly mimořádné a věřím, že jsme trhu vše předali tak, jak jsme zamýšleli. Přesto se tento způsob organizace samozřejmě v žádném ohledu nevyrovná osobní účasti, diskusím tváří v tvář a setkání s mnoha našimi partnery či spřátelenými projektanty. Právě osobní kontakt přednášejícího na pódiu s upřenými zraky posluchačů, účastníci píšící si poznámky, soustředění zástupci konkurence v předních řadách, odpovědi na dotazy a reakce posluchačů – to vše výrazně zefektivňuje předávání informací.
Další předností osobního setkání je možnost ukázat posluchačům prezentované výrobky i prakticky, ať už se jedná o hotové vzorky, skladby a systémová řešení, nebo i jejich zpracování. Vše totiž přenášíme z malé plochy před hledištěm na velké plátno nad jevištěm. Také v letošním ročníku Baumit Akademie bude v přednáškových sálech na co koukat a nepůjde zdaleka jen o stavební materiály. Vstoupíme společně s účastníky v našem oboru do světa virtuální reality, dále představíme významnou inovaci v obalové technologii nebo trendy v oblasti projektování a realizace.
Jak je tedy Baumit Akademie pro rok 2022 naplánována ohledně termínů a vybraných měst?
Zde se odrazíme od zkušenosti z předchozích let. Zjistili jsme, že dostupnost Baumit Akademie pro dostatečný počet lidí je nezbytné řešit téměř v každém krajském městě, v některých dokonce dvakrát. Proto jsem přesvědčen, že pro každého, kdo se bude chtít zúčastnit, budeme v letošním ročníku Baumit Akademie dostupní – stačí se pouze zaregistrovat na webových stránkách
baumit-akademie.cz. Právě zde naleznete všechny důležité informace ohledně termínu i místa konání, programu konference nebo způsobu registrace.
Jaká zajímavá témata nabídne Baumit Akademie v roce 2022?V předchozích odpovědích jsem už některé oblasti nastínil, ale nerad bych nyní prozrazoval více. Jako lídr na trhu stavebních hmot máme nesnadnou pozici. Konkurence se námi inspiruje a s podobnými tématy je máme – obrazně řečeno – v zádech. Na druhé straně je tu očekávání trhu, že opět přineseme něco nového, trendového a inovativního.
Stěžejní je pro společnost Baumit v posledních letech téma zdravého bydlení a také nyní výrazně investujeme do on-line a IT projektů. A právě to jsou zmíněné směry a témata, o kterých budeme na Baumit Akademii 2022 hovořit. Samozřejmě nemůžeme opomenout naše důležité produktové řady a s tím spojené novinky. I proto představíme účastníkům nové stěžejní informace z oblasti zateplovacích systémů, minerálních omítek i sanací nebo nové výrobkové technologie lepidel na obklady.
Jedním ze zmíněných témat, dokonce s možností vyzkoušení v místě konání přednášek, je aplikace Baumit Quido Virtuální realita. Jak vstupuje právě virtuální realita a celkově on-line svět do oboru stavebnictví?
Virtuální realitou obecně se zaobíráme celou poslední sezonu, jde o téma velmi specifické a tvůrčí. Říká se, že vizím se meze nekladou, a téměř to vypadá, že to brzy bude platit i pro tyto technologie. Možnosti, jak s těmito chytrými nástroji pracovat, jsou nezměrné. My samozřejmě cílíme na přínos našim partnerům, zpracovatelům a investorům. Chceme, aby chytré nástroje výrazně usnadňovaly výběr samotného materiálu, systémového řešení včetně náhledu na hotovou konstrukci, popis technologických kroků apod.
Při pohledu na naše webové stránky zjistíte, že několik chytrých nástrojů už tam máme. Naším posledním velkým projektem je vlastní e-shop. Nyní pokračujeme s virtuální realitou, ale rozhodně neusínáme na vavřínech a připravujeme další projekt – technologii, která osloví k využití celou odbornou i laickou veřejnost. Představte si obrovské množství různých variant a možností povrchových úprav fasád včetně kreativního ztvárnění betonu, dřeva nebo obkladu. To vše si teď může každý zájemce namodelovat a vidět ve virtuální realitě Baumit.
Kde najdeme více informací k novému ročníku Baumit Akademie a jak se zájemci mohou zaregistrovat? Stejně jako minulý rok jsou veškeré informace k programu, termínům a jednotlivým místům konání blížící se Baumit Akademie zveřejněny na webových stránkách
www.baumit-akademie.cz. Samozřejmě opět platí, že kapacity sálů v jednotlivých městech jsou limitované, a tak včasná registrace pomocí on-line přihlašovacího formuláře bude pro zájemce o náš vzdělávací program velkou výhodou.
podle podkladů společnosti Baumit
17. 5. 2022 14:38:55
Re: Knihovna Petra Hájka
Dobrý den,na první pohled až nepřátelské k člověku...vězeňská atmosféra....přeju ať je to jen na fotce a nikoliv ve skutečnosti
11. 5. 2022 20:57:09
Re: Re: Koncept řetězové výstavby.
Přesně tohle mě napadlo taky.
11. 5. 2022 20:53:50
Re: Studenti navrhli nové využití Strahovského stadionu
Kotviště vzducholodí, to je přece úžasný nápad.
8. 5. 2022 20:56:33
Re: Koncept řetězové výstavby
Souhlsím s předchozími. Urbanismus -kromě zahrádek, mj. velmi připomíná koncepci koncentračních táborů, + většího tábora v Letech. Náves, občanská vybavenost =absence. Obyvatelé rozeznají domy jen podle čísla.
5. 5. 2022 20:29:12
Re: Koncept řetězové výstavby
Přidávám se k předchozím hodnocením. Ten koncept je neuvěřitelně pomýlený. Ani vesnice, ani město, nuda stále stejných uniformních domů se stále stejnými k ničemu nepoužitelnými předzahrádkami, tedy použitelnými jen jako parkoviště. O tom, že v prostředí by se měli mít možnost pohybovat lidé, o tom není ani zmínka. Baťovské domečky proti tomu jsou ukázkou promyšlené architektury. Takovýchto kobercových náletů nudných domů už je v této zemi snad dost, nemusí přibývat další. Má-li celek působit harmonicky, tak to, co představují vizualizace, má k harmonickému prostředí hodně daleko. Prostě špatně je to celé od počátku. Možná to má výhody pro stavební firmu či pro developera, Ale architektura to není.
5. 5. 2022 18:30:32
Re: Koncept řetězové výstavby
stejné a nic nového jako před x lety v Anglii
5. 5. 2022 17:11:05
Re: Koncept řetězové výstavby - nuda bez kapky kreativity
Souhlasím s předchozím kritickým hodnocením uniformity celku. Nějak mi to mentálně připomíná urbanismus panelové výstavby podle co nejdelších jeřábových drah z konce reálného socializmu.
5. 5. 2022 15:36:24
Re: Koncept řetězové výstavby
Nelíbí. Příliš se drží uniformity.
29. 4. 2022 15:40:51
Re: Re: Stodola Loubí.
Ale aspoň je to střecha s přesahem a stodola má dvoje vrata. Tak když spadne lavina na jedné straně, tak nejspíš na druhé netaje. A kdyby ano, tak je to přece rekreační objekt a zůstane se vevnitř :-) Mě spíš napadlo, že posuvná vrata na stodolách měla dost výhod.
29. 4. 2022 15:10:48
Re: Architektura jako věc veřejná: Městští architekti, městské a...
Městští architekti/architektky mají maximálně takový vliv, jaký má město. To znamená, že v územním plánování mohou mít vliv na zastupitelstvo a v řízeních stavebních úřadů maximálně jednat za město jako účastníka řízení - a bez změny postavení obcí z účastníka na dotčený orgán se nic nezmění. Mimochodem, proto také nedává smysl, proč se starostové tak brání vzniku centrálního stavebního úřadu - jak mohou tvrdit, že by přišli o vliv, když na druhou stranu tvrdí, že přece podle zákona žádný nemají, že systémová podjatost neexistuje? Proč se raději nechtějí stát dotčeným orgánem? A tím by mohla vzniknout i část pracovní náplně městských architektek a architektů.
28. 4. 2022 15:50:14
Re: Re: Stodola Loubí.
Řekl bych, že stodola včetně krovu už na místě v dlouhodobém horizontu úspěšně stojí.
28. 4. 2022 14:51:02
Re: Stodola Loubí
Pěkné. Jen mě mrzí, když u těchto rekonstrukcí vidím (a není to poprvé), že si nikdo nevšimne konstrukčních nedomyšleností (možná už přítomných v původním stavu). Zde je chybné statické schema plných vazeb krovu a stavba může fungovat jen díky lehké krytině bez sněhových zachytávačů, což ovšem neznamená, že v nějakém dlouhodobějším horizontu nezačne mít problémy.
22. 4. 2022 09:12:30
Re: Re: Rodinný dům v Bylnici.
Dobrý den, sklad je uzavřen mechanicky posuvnými dveřmi. Dveře jsou uzamykatelné...
21. 4. 2022 16:51:32
Re: Rodinný dům v Bylnici
Dobrý den, jak je prosím řešeno zavírání skladu 1.09? Děkuji.
16. 4. 2022 20:49:48
Re: Dům pro fotografa
Pořád mě udivuje móda hladkých střech bez přesahu, tady navíc umocněná absencí protisněhových zábran. Zajímala by mě zkušenost majitelů, jestli jim ze střechy nepadají laviny a jestli neníčí fasádu
15. 4. 2022 11:17:51
Re: Re: Modernizace interiéru nákupního centra PALLADIUM.
Je vidět, že se obchodníci po dvou letech nářků na covid vzpamatovali velmi rychle a vyhazují peníze za úplně zbytečné a v tomto případě nevkusné investice. Vstupní eskalátor opravdu evokuje vstup do veřejného domu, přehlídka použitých materiálů v interiéru připomíná Čapkovu pohádku o pejskovi a kočičce jak připravovali dort...
12. 4. 2022 17:04:22
Re: Modernizace interiéru nákupního centra PALLADIUM
Takový mišmaš tvarů a barev (podlaha, židle, lustry na 2. foto) se hned tak nevidí. V tak psychedelickém prostoru by mě rozbolela hlava hned u vchodu a těžko bych tam mohla zůstat dost dlouho na to, abych se najedla. On vlastně už ten růžový vstup evokuje úplně jiná očekávání, než jídlo.
12. 4. 2022 16:26:49
Re: Rodinný dům u Plzně
To je opravdu nevkusný tvar a pojednání štítových stěn! Je vidět, do jaké dekadence se propadá česká drobná architektura pro individuální bydlení! Krásné domy hned tak neuvidíte. A ti mladí noví architekti jsou ještě vychvalováni za podobná "díla"!
7. 4. 2022 16:35:13
Re: Re: Re: Rekonstrukce Pragerovy „kostky“ v areálu Emauzy.
Oprava: ta ulice se jmenuje Pod Slovany.
7. 4. 2022 16:23:21
Re: Re: Rekonstrukce Pragerovy „kostky“ v areálu Emauzy.
Od toho kostela k ulici Na Slovanech nějaké schody vedou. Je tam vidět i branka. To by stačilo jen opravit a zpřístupnit. Jenže to je stejně jen trasa pro turisty. Tomu chodníku, co chybí mezi Palackého a Karlovým náměstím když potřebujete do nemocnice, stojí v cestě MPSV a žádný průchod přes CAMP ho nemůže plnohodnotně nahradit.