Bohlin Cywinski Jackson: Copperhill Mountain Lodge

Bohlin Cywinski Jackson: Copperhill Mountain Lodge

(7. 11. 2012) Pětihvězdičková horská chata Copperhill Mountain Lodge, zastrčená do severního svahu švédské hory Förberget těsně pod hřebenem, leží ve výšce 730 metrů nad mořem a nabízí široký rozhled do kraje, na pohoří Jämtland a jezero Storsjön.

 
 
 
 

Bohlin Cywinski Jackson: Copperhill Mountain Lodge

Pětihvězdičková horská chata Copperhill Mountain Lodge, zastrčená do severního svahu švédské hory Förberget těsně pod hřebenem, leží ve výšce 730 metrů nad mořem a nabízí široký rozhled do kraje, na pohoří Jämtland a jezero Storsjön.Místo: Åre, Švédsko
Architekt:
Bohlin Cywinski Jackson
Spolupráce:
AIX Arkitekter AB
Vedoucí projektu: Peter Q. Bohlin, William D. Loose
Realizace: 2009
Foto: Nic Lehoux, Jonas Kullman
Hotel je položen rovnoběžně s přírodní topografií a zachovává stávající hranici lesa. Jeho plán je navržen v souladu s terénem tak, aby interér měl dostatečné množství denního světla a aby nabídl vyhlídky na výjimečně krásnou krajinu. Každý apartmán byl prefabrikován mimo staveniště a pak vyzdvižen do svého místa v dřevěné konstrukci. Okna a balkony vyčnívají šikmo ven z dlouhé, dřevem obložené fasády s povrchem Falu Rödfärg Black, což je tradiční povrchová úprava velmi starého původu, související s dolováním mědi ve Švédsku už v 16. století.

Střed budovy je orientován jižně, lemován dvěma křídly, jejichž vyčnívající útlé hrany odlehčují hmotu budovy. Sokl je ze švédské offerdalské břidlice. Kruhový objezd je dlážděn stejným tmavým kamenem a označuje vstup v prodloužené hlavní fasádě. Vstup je na ose s masivním kamenným krbem a výhledem na lyžařské středisko Åreskutan. Všechna základní hotelová vybavení jsou přístupná ze vstupní haly, pod ní je podzemní parking.

Úkolem bylo vytvořit v tomto severském světě krátkých dní a studených nocí velký prostor. V srdci hotelu je krb, do loby shora proniká denní světlo. Chata střeží vysokohorský svět, poskytuje teplé společenské místo a vyzařuje pohodlí i atmosféru činnorodosti.

  

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz