Bory Mall v Bratislavě

Bory Mall v Bratislavě

(20. 11. 2014) (ČTK) - Nové nákupní centrum Bory Mall v Bratislavě, které za zhruba 150 milionů eur (přes čtyři miliardy Kč) postavila investiční skupina Penta, otevřelo ve čtvrtek 13. listopadu své brány zákazníkům. Komplex je součástí první etapy výstavby nové čtvrti na okraji slovenské metropole. Autorem architektonického návrhu je Massimiliano Fuksas, generálním projektantem stavby je Helika, a. s. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Bory Mall v Bratislavě

(ČTK) - Nové nákupní centrum Bory Mall v Bratislavě, které za zhruba 150 milionů eur (přes čtyři miliardy Kč) postavila investiční skupina Penta, otevřelo ve čtvrtek 13. listopadu své brány zákazníkům. Komplex je součástí první etapy výstavby nové čtvrti na okraji slovenské metropole. Autorem architektonického návrhu je Massimiliano Fuksas, generálním projektantem stavby je Helika, a. s. (doplněno Stavbaweb).Obchodní a zábavní centrum, které nabídne obchody, zábavu a různé služby, se nachází v západní částí Bratislavy u dálnice D2 do České republiky. "V této lokalitě takové služby a občanská vybavenost dosud chyběly," uvedl šéf nákupního centra Milan Klégr.

Nákupní komplex na ploše více 54.000 metrů čtverečních zahrnuje kromě jiného téměř dvě stovky prodejen, restaurací a kaváren. Na jaře příštího roku přibude například multiplex s 12 kinosály.

Výstavba Bory Mall začala loni. Je součástí nově budované lokality o rozloze 155 hektarů, která po dokončení bude zahrnovat i komerční zónu a rezidenční čtvrť.

Velká nákupní centra postavili developeři v minulosti v různých lokalitách Bratislavy. Ve východní části metropole, kde už stojí komplex prodejen, vyrůstá další nákupní centrum. To by mělo nabídnout 240.000 metrů čtverečních prodejní plochy.

Penta, která podniká v různých odvětvích, má na Slovensku, v České republice nebo v Polsku více realitních projektů. Například v centru Prahy letos otevřela kancelářskou a obchodní budovu Florentinum, do projektu skupina investovala zhruba 160 milionů eur. Nedávno Penta začala s demolicí domu bývalé celnice na pražském Masarykově nádraží, což souvisí s připravovanou výstavbou administrativních budov.

Doplněno Stavbaweb:
BORY MALL, Bratislava
návrh: Massimiliano FUKSAS Architects, Itálie
generální projektant: Helika a.s.
projekt statiky: di5 / Jan Volejník, Jakub Čejka / 2013
realizace: 2013-2014
investor: Bory Mall a. s.

Projekt si na stránkách autora architektonického řešení Massimiliana Fuksase můžete prohlédnout ZDE.
Podrobné informace o technickém řešení konstrukce objektu najdete na stránkách EPI konstrukt a di5 architekti inženýři. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz